Do meczu Polska - Irlandia Północna zostały już tylko godziny. Selekcjoner naszych rywali wydaje się bardzo pewny siebie. O'Neill trenuje reprezentację od grudnia 2011 roku i zna się z piłkarzami jak łyse konie - ten turniej może być pięknym ukoronowaniem jego pracy.

- Zawodnicy są świetnie przygotowani. Nie sądzę, by potrzebne było im jakieś ostatnie przesłanie. Myślę, że rozumieją znaczenie tego meczu - mówił

Oprócz urazu Kyle'a Lafferty'ego, Irlandczycy - w przeciwieństwie do Polaków - nie mieli problemów z kontuzjami. O'Neill upatruje w tym fakcie dużą przewagę.

- Zabraliśmy do Francji najlepszych zawodników i nie mieliśmy wątpliwości co do ich zdrowia. Nie sądzę, byśmy mogli być w lepszej dyspozycji, jeśli chodzi o kontuzje. Drużyna jest gotowa do gry - zapewnił.

Dla Irlandii Północnej będą to dopiero pierwsze mistrzostwa Europy. Nerwy? Raczej ekscytacja.

- Nastroje są świetne. Jesteśmy idealnie dobrani charakterologicznie i doskonale czujemy się w swoim towarzystwie. Każdy z nas jest bardzo podekscytowany. Tuż przed meczem mogą pojawić się delikatne nerwy, ale to przecież normalne - zdradził obecny na konferencji Steven Davies, pomocnik Irlandczyków.

 

Najważniejsze fragmenty konferencji obejrzysz w załączonym materiale wideo.


Mecz Polska - Irlandia rozpocznie się o godz. 18:00. Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!