Szwedzi znokautowani w końcówce. Włosi z awansem do 1/8 finału

Włochy wygrali w Tuluzie w ze Szwecją 1:0. Zwycięski okazał się gol z 88. minuty autorstwa Edera. Tym samym reprezentanci Italii zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

Po słabym meczu z Irlandią i szczęśliwie wywalczonym remisie trener Erik Hamren zdecydował się na trzy zmiany w składzie. Już w pierwszych minutach było widać większe zaangażowanie w zespole Szwedów. Nie przełożyło się to jednak na większą liczbę sytuacji podbramkowych, choć to Szwecja była stroną przeważającą. Pewny punkt w ich defensywie stanowił Erik Johansson, grający w miejsce kontuzjowanego Mikaela Lustiga. Grę Włochów  można skwitować jednym słowem – „catenaccio”. Oddali tylko jedno uderzenie w pierwszej części gry, przy jedynie dwóch strzałach rywali.

Po zmianie stron Włosi założyli wyższy pressing i zepchnęli Szwedów do defensywy. Dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia stworzył sobie Marco Parolo. Wszystkie akcje Włochów przerywała solidna i pewna szwedzka defensywa.  W 60. minucie Antonio Conte postanowił dać impuls swojej drużynie. W miejsce słabo dysponowanego Graziano Pelle wprowadził Simone Zazę. Natomiast w 72. minucie to Szwedzi jako pierwsi stworzyli sobie stuprocentową sytuację. Z trzech metrów Zlatan Ibrahimović nie trafił w światło bramki. Arbiter boczny uniósł jednak chorągiewkę, sygnalizując spalonego. W 82. minucie po dośrodkowaniu Emanuele Giaccheriniego Marco Parolo powinien dać trzy punkty Włochów. Strzał minął bramkę Andreasa Isakssona. W 88. minucie po zgraniu Zazy i indywidualnej akcji Edera Italia zapewniła sobie trzy punkty i awans do kolejnej rundy.

W końcówce Szwedzi próbowali odrobić straty, ale nie starczyło im czasu. Był to drugi kolejny mecz Szwedów bez celnego uderzenia. Przed Szwedami mecz o wszystko z Belgią.

Włochy - Szwecja 1:0 (0:0)
Bramka: Eder (89')

Żółta kartki: Włochy: Daniele De Rossi, Gianluigi Buffon. Szwecja: Martin Olsson.

Włochy: Gianluigi Buffon - Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini - Antonio Candreva, Marco Parolo, Daniele De Rossi (74. Thiago Motta) , Emanuele Giaccherini, Alessaandro Florenzi - Graziano Pelle (60. Simone Zaza), Eder.

Szwecja: Andreas Isaksson –Erik Johansson, Victor Lindeloef, Andreas Granqvist, Martin Olsson - Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Kim Kaellstroem, Emil Forsberg - John Guidetti, Zlatan Ibrahimovic.

Sędzia: Viktor Kassai

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!

['3]

Dośrodkowanie do Ibrahimovicia - Szwed chciał strzelić głową ale przeszkodził mu Chiellini

15:58

['4]

Za mocne dośrodkowanie z lewej strony od Florenziego. Od bramki Szwedzi.

['6]

Wrzutka w pole karne od Candrevy, ale piłkę przejmuje bramkarz Szwedów, Isaksson.

15:08

['7]

De Rossi za linię obrony, ale piłka znów przejęta przez bramkarza Szwecji

15:18

['8]

Olsson dalekie podanie ale piłki w polu karnym Włochów nie zdołał wykorzystać Guidetti

15:11

['10]

Włosi spokojnie rozgrywają piłkę

15:56

['13]

Akcja w polu karnym Włochów, ale Imbrahimovic fauluje.

15:56

['16]

Włosi spokojnie rozgrywają piłkę, ale niecelne podania między zawodnikami powodują, że znów od bramki Isaksson.

15:17

['17]

Kallstrom prosto w ręce Buffona

15:55

['17]

Teraz próba Olssona, ale piłka przelatuje nad bramką.

15:54

['19]

Złe rozegranie piłki przez Szwedów. Piłka zostaje przejęta przez Włochów - dośrodkowanie Candrevy, ale futbolówka wybita zostaje najpierw przez bramkarza, potem przez szwedzkich obrońców.

15:52

['21]

Prawą stroną ruszył z piłką Larsson, ale wybił Chiellin - rożny dla Szwedów.

15:51

['21]

Rzut rożny nie po myśli szwedzkiej drużyny.

15:53

['26]

Forsberg na lewej stronie zatrzymany przez Candrevę.

15:52

['27]

Dośrodkowanie na głowę Ibrahimovicia, ale Zlatan niecelnie, obok bramki.

15:51

['28]

Szwedzi dziś znacznie odważniej niż w meczu z Irlandią.

15:29

['28]

15:53

['28]

15:31

['30]

Włosi z autu, ale piłkę przejmują Szwedzi.

15:51

['33]

Włosi znów niedokładnie w wykończeniu akcji ofensywnej.

15:50

['33]

Oba zespoły przy piłce są po równo. Dużo podań, ale wiele finalnie kończy się przejęciem piłki przez rywala przed polem karnym.

15:50

['37]

Dużo fauli odgwizdywanych po stronie Szwedów, wobec Włochów sędzia jest bardziej pobłażliwy.

15:49

['40]

Candreva znów dobre dośrodkowanie, ale koledzy z drużyny ponownie tego nie wykorzystali.

15:41

['40]

teraz szansę mieli Szwedzi, ale Guidetti posłał piłkę nad bramką.

15:49

['42]

Dośrodkowanie do Ibrahimovicia w polu karnym, ale przy nim trzech włoskich obrońcow. Rzut wolny dla Szwedów.

15:48

['42]

Piłka znów obok bramki.

15:45

['44]

Dużo rozgrywania piłki przez Szwedów, ale nie potrafią tych licznych wymian zamienić na celny strzał.

15:48

['45]

Koniec pierwszej połowy: przeważającą stroną byli Szwedzi, w obu zespołach było dużo podań, a mało celności i skuteczności. Gra bez kontraataków, tempo mało porywające.