Co słychać u reprezentacji Islandii?

Islandczycy w pierwszej kolejce sprawili niemałą niespodziankę w meczu z Portugalią. Co prawda przegrywali po bramce Naniego, ale zdołali wyrównać, pokazując przez cały mecz ogromne zaangażowanie i chęć walki. Czy i tym razem ambicja piłkarzy Lagerbacka pozwoli im na nieoczekiwany wynik?

Co słychać u reprezentacji Węgier?

Madziarzy wrócili na mistrzostwa Europy po 34 latach przerwy. W pierwszym meczu swoją konsekwencją w grze również sprawili sensację. Po bramkach Adama Szalaia i Zoltana Stiebera ograli faworyzowanych Austriaków 2:0. Czy Węgrzy zapewnią sobie awans do fazy pucharowej już w drugim spotkaniu?

Co mówi historia?

Obie drużyny do tej pory spotykały się 10-krotnie. Islandczycy górą byli tylko 3 razy. Jeśli Węgrzy wygrają najbliższy mecz będzie to ich szóste zwycięstwo z rzędu przeciwko reprezentacji Islandii.

Przewidywane składy

Islandia: Hannes Halldorsson - Birkir Saevarsson, Ragnar Sigurdsson, Kari Arnason, Ari Skulason - Johann Gudmundsson, Aron Gunnarsson, Gylfi Sigurdsson, Birkir Bjarnason - Kolbeinn Sigthorsson, Jon Dadi Boedvarsson.

Węgry: Gabor Kiraly - Attila Fiola, Adam Lang, Richard Guzmics, Tamas Kadar - Zoltan Gera, Adam Nagy, Balazs Dzsudzsak, Laszlo Kleinheisler, Krisztian Nemeth - Adam Szalai.

 

Transmisja meczu Islandia - Węgry w Polsacie Sport 2. Początek o godzinie 18:00. Komentują Piotr Przybysz i Czesław Michniewicz.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!