Tadeusz Fogiel: Jakie kryteria mają decydować o zmianach w zespole na mecz ze Szwajcarią?

 

Didier Deschamps: Mógłbym przeprowadzić kilka zmian w zespole, ale na razie nie podjąłem pod tym względem decyzji. Mam szeroką kadrę, dwudziestu trzech piłkarzy do dyspozycji, każdy gotowy do gry, wyboru dokonam w niedzielę, tak jak postąpilem w poprzednim meczu. Zawodnik który zaczyna mecz jest w sytuacji uprzywilejowanej, natomiast ci którzy wchodzą z ławki mają zrobić różnicę. Liczy się cel zespołu jako kolektywu.

 

TF: Czy nie drażni Pana stan murawy stadionu Pierre-Mauroy?

DD: Nie jest on idealny, ale byliśmy już z tym konfrontowani podczas Mistrzostw Świata w Brazylii. Lepiej byłoby grać w lepszych warunkach, ale musimy się z tym pogodzić.

TF: Czy nie lepiej byłoby wyjść z drugiego miejsca, i trafić na słabszego przeciwnika, aby jeszcze lepiej sie przygotować do starć z mocniejszymi przeciwnkami?

DD: Nie rozumiem takiego rozumowania, i go nie podzielam. Nie zagramy na pewno meczu myśląc o jakichkolwiek kalkulacjach. Naszym celem jest utrzymać pierwsze miejsce w grupie.

TF: Szwajcaria gra otwarcie, nie będzie ,,betonować’’ dostępu do bramki. To powinno dobrze wplynąć na pana zespół?

DD: Na pewno trudniej sobie poradzić z zespołem, który gra ultradefensywnie. Filozofia Szwajcarii polega na otwartej grze. Mecz będzie na pewno bardziej otwarty. Ale to nie znaczy ze pójdzie nam łatwo, bo w sektorze ofensywnym Szwajcarzy mają dużo zalet.

TF: Dzisiaj kibice na trybunach utożsamiaja się z Dimitri Payetem, czy nie ma Pan zamiaru w jakiś sposób go chronić ?

DD: Kiedy powiedziałem, że chcę go zamrozić, to dlatego żeby nic złego mu się nie przytrafiło. Czy jest naszym mężem opatrznościowym? Trudno powiedzieć. Przed Euro braliśmy pod uwagę innych piłkarzy, a nie specjalnie Payeta. Ja niczego piłkarzom nie zabraniam, to nie są dzieci. Na razie Dimitri zbiera duzo pochlebnych opinii. Ale poza aspektem indywidualnym to grupa jest najważniejsza. Dimitri błysnął w meczu z Rumunią, ale Griezmann miał rónież dobry występ z Albanią.

TF: Czy ządał Pan wyjaśnień od Paula Pogby za jego brzydki gest podczas meczu z Albanią? Czy przewiduje Pan jakieś sankcje w stosunku do niego?

DD: Wyjaśnił mi calą sytuację. Mam do niego zaufanie i wierzę w szczerość jego słów. Przecież przekazał wam również swoją wersję. Najważniejsze jest to co mi powiedział.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!