Jerzy Mielewski poprosił ekspertów Polsatu Sport - Włodzimierza Lubańskiego oraz Romana Kołtonia o wytypowanie wyjściowej jedenastki na wtorkowy mecz z Ukrainą. Jako pierwszy głos w dyskusji zabrał redaktor Kołtoń, który miał okazję porozmawiać w niedzielę z selekcjonerem Adamem Nawałką.

Nie do końca wierzę, że kryterium żółtych kartek odegra istotną rolę w ustalaniu składu. Bardziej będzie zależało to od zmęczenia poszczególnych graczy. Owszem trener zastanawia się nad zmianami w składzie, ale jest ostrożny w sformułowaniu wszystkich wniosków personalnych. Adam Nawałka podejmuje decyzję o tym, kto zagra w danym meczu tuż przed spotkaniem. Należy zaufać strategii selekcjonera, który zawsze jest analityczny w swoich wyborach – zaznaczył Roman Kołtoń.

Z kolei legenda polskiej reprezentacji Włodzimierz Lubański twierdzi, że powinniśmy spodziewać się zbliżonego zestawienia do tego z potyczki z Niemcami. - Wielkich zmian w naszym zespole nie będzie. Przed nami kolejne bardzo ważne spotkanie, które za wszelką cenę musimy wygrać. Trener Nawałka powiedział wprost, że najbliższy mecz jest najważniejszy. Odbieram to jako deklarację, że nie zlekceważy rozbitych Ukraińców – wyraził swoją opinię ekspert Polsatu Sport.

Prowadzący Jerzy Mielewski wymienił konkretnych piłkarzy, o których mówi się, że zastąpią starszych kolegów w potyczce z Ukraińcami: - Łukasz Piszczek, który ma żółtą kartkę na koncie mógłby odpocząć na rzecz Thiago Cionka. Z kolei za Krzysztofa Mączyńskiego wszedłby do składu Piotr Zieliński oraz w miejsce Kamila Grosickiego pojawiłby się Bartosz Kapustka.

 

Prognozowany skład: Fabiański - Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Zieliński, Krychowiak, Kapustka - Milik, Lewandowski

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!