Mecz z Walią (0:3) ostatecznie pogrzebał szanse Rosjan na wyjście z grupy. Sborna zdobyła tylko jeden punkt w meczu z Anglią (1:1), przegrała również ze Słowacją (1:2). Po zakończeniu ostatniego spotkania Słucki złożył rezygnację. Teraz skupi się wyłącznie na pracy w CSKA Moskwa, którą łączył z pracą w reprezentacji.

Według redaktora naczelnego portalu Sport Express, Artura Petrosjana, jednym z głównych kandydatów do przejęcia stanowiska selekcjonera jest Stanisław Czerczesow. Drugim faworytem jest Kurban Berdyjew, który doprowadził FK Rostów do drugiego miejsca w rosyjskiej ekstraklasie. Nowego trenera czeka ogromne wyzwanie. Będzie bowiem przygotowywał reprezentację Rosji do mistrzostw świata w 2018 roku, których są gospodarzami.

Czerczesow był trenerem Legii przez 8 miesięcy. Rosjanin objął zespół, gdy ten miał 10 punktów straty do będącego liderem Piasta Gliwice. W 26 rozegranych pod jego wodzą meczach ligowych stołeczna ekipa zdobyła 56 punktów i sięgnęła po tytuł mistrza Polski. Przed przyjazdem do Polski Czerczesow pracował w Spartaku Moskwa, Tereku Grozny, Amkarze Perm i Dynamie Moskwa.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!