Euro 2016: Niemcy pewnie pokonali bezradną Słowację. Pierwszy gol Boatenga w kadrze

Niemcy są piątym zespołem, który zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. Podopieczni Joachima Lowa od początku kontrolowali to spotkanie. Już w 7. minucie Jerome Boateng wyprowadził na prowadzenie swoją drużynę. Kolejne bramki zdobywali Mario Gomez i Julian Draxler.

Pomimo dobrego meczu z Anglią trener Jan Kozak zdecydował się na cztery roszady w składzie. W wyjściowym składzie zabrakło między innymi Ondreja Dudy. Joachim Low zrezygnował z Mario Gomeza, a w jego miejsce wystawił Juliana Draxlera.

Od początku Niemcy zdominowali to spotkanie. Już w 7. minucie dobrą sytuację miał Sami Khedira, ale uderzył głową obok bramki.  Minutę później ekipa Lowa była już skuteczniejsza. Wybitą piłkę przed polem karnym zebrał jerome Boateng. Jego potężne uderzenie zaskoczyło słowacką defensywę. Spóźniony z interwencją był Matus Kozacik, którego zasłaniali obrońcy. Niemcy od tego momentu kontrolowali przebieg spotkania.

W 13. minucie Skrtel w polu karnym odepchnął walczącego o piłkę Mario Gomeza. Polski sędzia Szymon Marciniak bez wahania podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Jego intencje wyczuł jednak Matus Kozacik. Dziesięć minut później zawodnik Arsenalu mógł się zrehabilitować. Znalazł trochę miejsca przed polem karnym, ale uderzył obok słupka.

Niemcy dominowali, ale Słowacy mogli ich zaskoczyć. W 42. Minucie dobrą interwencją popisał się Manuel Neuer, który zatrzymał strzał Juraja Kucki. Niemcy odpowiedzieli już dwie minuty później. Podopieczni Lowa jeszcze przed przerwą zdobyli drugą bramkę. Dynamicznym rajdem Draxler znalazł miejsce do dośrodkowania, które wykorzystał Mario Gomez. Błąd w tej akcji popeałnił w bocznym sektorze Kucka, a w polu karnym Skrtel.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Niemcy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie więcej sytuacji. Brakowało im jednak stuprocentowych szans. Mając dobry rezultat oraz ćwierćfinał na wyciągnięcie ręki nie forsowali tempa. W 63. minucie znów zaskoczyli Słowaków. Jan Gregus po rzucie rożnym pechowo strącił piłkę pod nogi Draxlera, który bez problemów wpakował umieścił ją pod poprzeczką bramki rywala.

Od momentu strzelenia trzeciego gola Niemcy zredukowali tempo gry i starali się utrzymać korzystny rezultat. Po tym meczu są już jedyną drużyną, która na Euro 2016 nie straciła bramki.

Niemcy - Słowacja 3:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Jerome Boateng (8), 2:0 Mario Gomez (43), 3:0 Julian Draxler (63).

Żółte kartki: - Niemcy: Joshua Kimmich, Mats Hummels. Słowacja: Martin Skrtel, Juraj Kucka.

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)

Niemcy: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Jerome Boateng (71. Benedikt Hoewedes), Mats Hummels, Jonas Hector - Mesut Oezil, Sami Khedira (76. Bastian Schweinsteiger), Toni Kroos, Julian Draxler (72. Lukas Podolski) - Thomas Mueller, Mario Gomez.

Słowacja: Matus Kozacik - Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Norbert Gyoember (84. Kornel Salata) - Patrik Hrosovsky, Juraj Kucka, Milan Skriniar, Marek Hamsik, Michal Duris (64. Stanislav Sestak) - Vladimir Weiss (46. Jan Gregus).

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!

['0]

Witamy w relacji na żywo z meczu Niemcy - Słowacja w 1/8 finału Euro 2016. Zwycięzca tego meczu zmierzy się z triumfatorem starcia Włochy - Hiszpania!

17:22

['0]

Oto skrót ostatniego meczu Słowaków, w którym niespodziewanie zremisowali z Anglią.

['0]

Obie drużyny są już na murawie stadionu w Lille. Czas na hymny!

17:59

['0]

Przypominamy, że dzisiejsze starcie poprowadzą polscy sędziowie, a głównym będzie Szymon Marciniak.

18:01

['1]

Niemcy - Słowacja 0:0

Zaczynamy! Przy piłce Niemcy!

18:02

['2]

Groźna akcja Niemców prawą flanką, ale Kimmich faulował obrońcę rywala.

18:04

['3]

Tym razem próba dośrodkowania z lewej strony, ale wrzutka Hectora wybita przez obrońców.

18:04

['4]

Akcja cały czas toczy się na połowie Słowacji - tym razem nieudanie dośrodkowywał Kroos.

18:06

['5]

Znakomity przerzut do Kimmicha, ale ten świetnie powstrzymany na skrzydle i Niemcy tracą piłkę. Słowacy na razie nie mogą wymienić więcej niż trzech podań z rzędu.

18:07

['6]

Draxler faulowany przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla Niemiec z groźnej pozycji!

18:08

['7]

Groźne uderzenie Khediry w świetnym stylu broni Kozacik! Słwoacki bramkarz wyróżnił się po raz pierwszy w tym meczu... I zapewne nie ostatni.

18:09

['7]

Niemcy - Słowacja 1:0

BOATENG! GOOOOOL!!!!

18:10

['8]

Piłka spadła na szesnastym metrze pod nogi Boatenga, który bez zastanowienia uderzył po ziemi! Futbolówka przeszła obok nóg słowackich obrońców i zaskoczyła Kozacika!

18:11

['9]

Fantastycznie rozpoczął się ten mecz dla Niemców! Mamy nadzieję, że Słowacy ruszą teraz do ataku.

18:12

['11]

Tymczasem to Niemcy nadal w natarciu.

18:13

['11]

Mogło być groźnie pod niemiecką bramką, ale kontra Słowacji powstrzymana na 30. metrze od bramki Neuera.

18:13

['11]

Rzut karny dla Niemiec!

18:14

['12]

I żółta kartka dla Skrtela po faulu na Gomezie! Ewidentny faul!

18:14

['12]

Ale Matus Kozacik broni strzał Oezila!!! Fantastyczna parada!

18:15

['13]

Niesamowite te pierwsze minuty!

18:17

['15]

Słowacy teraz dłużej przy piłce, ale głupia strata mogła skończyć się bardzo źle! Gomez zablokowany jednak w ostatniej chwili.

18:17

['16]

Bardzo niecelne uderzenie Kroosa z dystansu.

['19]

Groźna klepka Słowaków w polu karnym Niemców, ale ostatecznie nie ma strzału, a piłka w rękach Neuera!

18:21

['20]

Ależ groźne są te dośrodkowania Niemców! Znowu blisko był Gomez!

18:22

['21]

Rzut rożny dla Niemców. Chyba chcą załatwić sprawę awansu już w pierwszej połowie.

18:23

['22]

Tym razem nieudane podanie Boatenga i od bramki rozpocznie Kozacik.

18:24

['22]

Długa piłka adresowana do Durisa, ale Neuer czujnie wychodzi z bramki.

18:24

['24]

Hector dośrodkowywał z pola karnego, ale Kozacik musiał złapać piłkę zagraną wzdłuż bramki.

18:26

['24]

Oezil blisko gola! Zgranie Gomeza głową i strzał z półwoleja Niemca o tureckich korzeniach - piłka przechodzi tuż obok słupka!

18:26

['25]

Siedem strzałów Niemców, zero po stronie Słowacji.

18:27

['26]

Tym razem nieprzyjemny strzał Muellera, z którym z problemami poradził sobie Kozacik.

18:28

['27]

A tutaj łapcie niewykorzystany rzut karny przez Oezila!

18:29

['28]

Niecelny strzał... barkiem w wykonaniu Muellera.

18:29

['28]

Ależ źle rozegrali tą akcję w ataku Słowacy!

18:30

['29]

A Niemcy nacierają! Tym razem groźna akcja Draxlera!

18:31

['30]

Faul Vladimira Veisa, a szkoda bo ciekawei zapowiadała się akcja Słowaków.

18:32

['31]

Dobry pomysł Hamsika, ale Weiss nie zrozumiał intencji swojego kolegi.

18:33

['32]

Mueller tym razem uderza nad bramką! Przypomnijmy, że na tym turnieju niemiecki napastnik wciąż bez gola!

18:33

['32]

18:35

['33]

Ależ kocioł w polu karnym Słowacji, ale obrońcy wyjaśniają sytuację.

18:36

['35]

Mueller i Skrtel zderzyli się głowami! Bardziej poszkodowany chyba reprezentant Słowacji.

18:37

['36]

Skrtel to jednak wyjątkowy twardziel i już za chwilę wróci na plac gry!

18:38

['37]

Akcje Słowaków przerywane są w zalążku!

18:38

['38]

Drybling Draxlera w polu karnym, ale jego uderzenie zablokowane.

18:39

['38]

Interwencja Neuera za polem karnym. Klasa.

18:40

['39]

Draxler jakimś cudem odwrócił się na 17. metrze od bramki rywala, ale jego kąsliwe uderzenie przeszło tuż obok słupka.

18:41

['40]

Groźne dośrodkowanie Słowaków,ale obrońcy reprezentacji Niemiec świetnie ustawieni/

18:42

['41]

Fantastyczna interwencja Neuera po strzale głową Kucki!

18:43

['41]

Słowacy wreszcie się otworzyli w samej końcówce! Tym razem Skriniar próbował szczęścia z linii pola karnego, ale uderzył obok bramki.

['43]

Draxler wszedł jak chciał w pole karne Słowaków i zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki. Tam nogę dołożył Mario Gomez i Niemcy prowadzą już 2:0!

18:46

['45]

Duris na spalonym i z akcji Słowaków nici...

18:46

['45]

Jedna minuta doliczona przez Szymona Marciniaka.

18:48

['45]

Koniec pierwszej połowy! Niemcy jak najbardziej zasłużenie prowadzą do przerwy dwoma trafieniami! Do Lille wracamy za kilkanaście minut!

19:00

['46]

Jesteśmy z powrotem w Lille!

19:01

['46]

A na początek mamy dla Was drugą bramkę dla Niemiec autorstwa Mario Gomeza.

19:02

['46]

19:03

['46]

Słowacy rozpoczęli drugą część gry od środka.

19:04

['47]

Jedna zmiana w przerwie w ekipie Słowacji - Gregus zmienił Weissa.

19:05

['47]

I już pierwsza akcja Niemców, ale Mueller faulował w polu karnym rywala Duricę.

19:06

['49]

Uderzenie Kroosa z 20 metrów zablokowane!

19:07

['50]

A Niemcy nie zablokowali uderzenia Kucki z 15 metrów! Na swoje szczęście mają między słupkami Neuera.

19:07

['51]

Udany przechwyt Kuco.

19:08

['52]

Najdłuższa akcja Słowaków w tym meczu kończy się... wybiciem piłki przez Kozacika.

19:09

['53]

Problemy Muellera... z butem.

19:10

['54]

Znakomita kontra Słowaków i nasi południowi sąsiedzi mają rzut wolny 20 metrów od bramki Neuera!

19:11

['55]

Hamsik po murze uderza nad bramką, ale rzutu rożnego nie ma... Błąd sędziego, bo futbolówkę dotknął jeszcze Hummels.

19:12

['56]

Gomez tym razem dośrodkowywał, ale piłka wybita z pola karnego Słowacji.

19:13

['57]

Fatalne dośrodkowanie Pekarika z prawej strony... Od autu Boateng.

19:14

['57]

Kolejny rzut wolny dla Słowacji z groźnej odległości! Faulowany Skriniar.

19:15

['58]

Kuco chyba nie mógł tego gorzej uderzyć...

19:17

['60]

Coraz śmielsze są ataki Słowaków, ale muszą też uważać by nie nadziać się na kontrę!

19:17

['60]

Draxler dał teraz popis swoich umiejętności technicznych! Coś pięknego!

19:19

['61]

Niemcy nie napierają już tak mocno na słowacką bramkę jak w pierwszej połowie.

['63]

Mats Hummels przedłużył piłkę dośrodkowaną przez Kroosa, a ta spadła na nogę Draxlera 6 metrów od bramki. Młody pomocnik pięknym wolejem wpakował ją do siatki! Słowacy już chyba się nie podniosą!

19:22

['64]

A Niemcy szukają kolejnej bramki!

19:24

['67]

Kontra Słowacji, ale już Niemcy ruszają ze swoim atakiem! Nasi zachodni sąsiedzi grają dzisiaj swój najlepszy mecz na tym turnieju!

19:24

['67]

Bardzo brzydki faul Hummelsa i żółta kartka dla Niemca.

19:25

['68]

Mocny strzał Duricy przechodzi tuż obok słupka Neuera!

19:26

['68]

Słowacy walczą o trafienie honorowe. Dośrodkowanie Sestaka w rękach Neuera, który nie stracił jeszcze gola na tym turnieju!

19:26

['69]

Gomez próbował uderzenia głową. Niecelnie.

19:28

['71]

Tym razem Gregus próbował uderzenia z dystansu. Piłka o "kilometr" minęła jednak słupek.

19:29

['71]

W ekipie Niemiec zmiany: schodzą Boateng i Draxler, a na boisko pojawili się Hoewedes i... Podolski!

19:29

['72]

Mamy więc kolejny polski akcent w Lille.

19:30

['73]

Znakomita interwencja Hummelsa w defensywie! Ale jest dzisiaj pewny!

19:31

['74]

Przyjęcie Muellera w ekwilibrystycznej pozycji, ale nie udało mu się opanowac piłki.