Kilka dni temu Dominguez "puścił w eter" informację, że czynione są starania w sprawie rozegrania meczu między triumfatorami dwóch najważniejszych reprezentacyjnych, kontynentalnych rozgrywek - Copa America i mistrzostw Europy. Na odpowiedź UEFA nie trzeba było długo czekać i co najważniejsze - była ona pozytywna. Jak poinformował na Twitterze Dominguez, do ustalenia pozostała jedynie data takiego starcia.
 


Jak na razie znamy tylko jednego uczestnika zbliżającego się meczu. Będzie to reprezentacja Chile, która w finale Copa America Centenario pokonała przed kilkoma dniami Argentynę. Mistrza Europy 2016 poznamy 10 lipca, gdy rozegrany zostanie finał turnieju we Francji. Szansę na triumf wciąż ma 8 zespołów, w tym reprezentacja Polski.

Bezsprzecznie oba kontynenty wiodą prym w światowym futbolu. Dotychczas mistrzostwa świata odbywały się 20-krotnie. 11 razy wygrywały ekipy z Europy (4 razy Niemcy i Włochy, raz Anglia, Francja i Hiszpania), a pozostałe 9 tytułów padło łupem zespołów z Ameryki Południowej (5 razy Brazylia, po dwa Argentyna i Urugwaj).

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!