- Widzieliśmy jak bardzo nasi podopieczni przeżywają piłkarskie zmagania towarzyszące EURO 2016 i jak mocno trzymają kciuki za piłkarską reprezentację naszego kraju. Postanowiliśmy sprawić dzieciom radość i na oddziałach szpitalnych stworzyć wyjątkową strefę kibica - mówi Elżbieta Budny, Prezes Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

 

- Angażując się w przygotowania do wspólnego oglądania meczów mali pacjenci onkologiczni mogą oderwać myśli od choroby i bolesnych badań. To bardzo ważne. Mamy nadzieję, że taki ogrom pozytywnych, sportowych wrażeń pomoże im szybciej wrócić do zdrowia - podkreśla Elżbieta Budny.

 

Mali pacjenci nie kryją emocji przed meczem z Portugalią. Już od kilku dni wymyślają i testują na konsoli strategię idealną na pokonanie CR7 i jego kolegów z drużyny. Piłkarskiego ducha budzą szykując specjalne gadżety kibicowskie oraz wymyślając hasła pomagające w gorącym dopingu. Swoim ulubionym zawodnikom przesyłają również moc serdeczności.

 

- Piłkarzom życzę stu goli - mówi mały Igor. - Jednej więcej strzelonych bramek - podpowiada koledze Karolina. Wtóruje mu Alan: - Żebyście wygrali 3 : 0. – Zdrowia, szczęścia i żeby niczego się nie bali w żadnym meczy - dodaje z uśmiechem Albert. Jeśli wszystkie te życzenia się spełnią, scenariusz nakreślony przez Bartka będzie tylko kwestią czasu. Chłopiec nie ma wątpliwości, jaki będzie finał piłkarskich zmagań we Francji: - Życzę wszystkim reprezentantom Polski żeby wygrali mistrzostwa Europy.

 

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!