- Sanches uważa, że ma 18 lat, ale ja twierdzę, że należy sprawdzić jego przeszłość. Datę urodzenia młodego zawodnika ustalono, gdy piłkarz miał już kilka lat. Na pewno nie jest ona zgodna z prawdą. Myślę, że Portugalczyk ma 23 lub 24 lata – stwierdził Guy Roux.

 

Według doniesień portugalskiego dziennika „Jornal de Noticias” datą narodzin Sanchesa jest 18 sierpnia 1997, ale potwierdzono to dopiero w 2002 roku. Powodem był rozwód rodziców zawodnika i komplikacje z nim  związane.

 

Szybko całe zamieszanie skomentował sam zainteresowany.

 

- Słowa niektórych ludzi są pozbawione sensu. Te pomówienia obrażają mnie i Benficę Lizbona. Dorastałem w Portugalii, spędziłem w Benfice 10 lat, więc jak mogę mieć 25 lat? – skomentował piłkarz.

 

18-latek jest jednym z odkryć Euro 2016. W ćwierćfinałowym meczu z Polską strzelił gola, a dodatkowo wykorzystał karnego w konkursie jedenastek. Został również wybrany piłkarzem meczu z Biało-czerwonymi oraz w 1/8 finału z Chorwacją.

 

Podobne zamieszanie z wiekiem miało miejsce kilka lat temu. Wtedy chodziło o Chancela Mbemby Mangulu. Kongijski piłkarz był zarejestrowany z czterema różnymi datami urodzenia w czterech różnych klubach! Obecnie 21-latek występuje w spadkowiczu Premier League Newcastle United.

 

Nie wiadomo, jak zakończy się sprawa z Sanchesem, ale bez względu na wiek, Portugalczyk jest jedną z największych gwiazd Euro 2016.

 

Już w środę Portugalia zmierzy się z Walią w półfinale Euro 2016. Transmisja meczu od godziny 20.50 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2!

 

Gol i występ Sanchesa w meczu z Polską w załączonym materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!