Historia zna takich przypadków bez liku. W pamiętnym dla nas półfinale mundialu 1974, Jan Tomaszewski obronił jedenastkę wielkiego Uliego Hoenessa. RFN co prawda awansowało wtedy do finału i ostatecznie mundial wygrało, ale już dwa lata później pudło z 11 metrów tego samego Hoenessa, przesądziło sensacyjnym tytule mistrza Europy dla Czechosłowacji. Niemiec był wtedy w szczytowym okresie kariery, po raz trzeci z rzędu zdobywał z Bayernem Monachium Ligę Mistrzów. A jednak. W tym decydującym momencie przestrzelił.

Z rzutów karnych pudłowali też tacy geniusze, jak m.in. Kazimierz Deyna, Michel Platini, Zico, Socrates, Roberto Baggio czy w końcu David Beckham, który w ćwierćfinale Euro 2004 posłał piłkę na... 32. rząd trybun! Wszyscy ci Panowie pudłowali na wielkich imprezach, przez co niejednokrotnie ich drużyny żegnały się z turniejami. Jak będzie w niedzielny wieczór?

Transmisja finału Euro 2016 Portugalia – Francja od godziny 21.00 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2. Komentują: Mateusz Borek i Włodzimierz Lubański.

Cały materiał o pechowych jedenastkach obejrzysz w załączonym materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!