Ubiegły sezon w wykonaniu Lewandowskiego był znakomity. Polski snajper wywalczył koronę króla strzelców ligi niemieckiej. Imponująca była liczba goli zdobytych przez byłego gracza BVB w samej Bundeslidze - 30 trafień. Bayern zdobył dublet (mistrzostwo i Puchar Niemiec).

"Lewy" jak przystało na kapitana i największą gwiazdę reprezentacji Polski był wiodącą postacią kadry Adama Nawałki podczas Euro 2016. 28-latek strzelił jednego gola, ale eksperci są zgodni, że to prawdziwy lider, który w dużym stopniu przyczynił się do awansu biało-czerwonych do ćwierćfinału.

Ancelotti nie ma wątpliwości, że napastnik urodzony w Warszawie będzie w znakomitej formie w zbliżającym się sezonie. - Oglądałem jego poczynania wiele razy. Sposób w jaki zdobywa bramki jest niezwykły. To fantastyczny napastnik! - wyznał włoski taktyk na łamach serwisu goal.com.

Szkoleniowiec z Półwyspu Apenińskiego od momentu, w którym objął bawarską drużynę nie wyobrażał sobie odejścia Lewandowskiego. - Cieszę się, że został z nami. To niezwykle ważny gracz naszej drużyny - zakończył zadowolony Ancelotti.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!