Joe Joyce oficjalnym pretendentem. Ma być rywalem Anthony'ego Joshuy lub Oleksandra Usyka

Sporty walki
fot. youtube.com

Joe Joyce otrzymał status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBO - poinformował jego promotor Frank Warren. To oznacza, że Brytyjczyk zmierzy się ze zwycięzcą walki Anthony Joshua - Oleksandr Usyk.

Joyce znajduje się na drugim miejscu w rankingu WBO po zwycięstwie z Danielem Dubois w listopadzie zeszłego roku. Przed nim kolejne wielkie wyzwanie, bo w sobotę zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu wagi ciężkiej Carlosem Takamem (transmisja gali w Londynie od 22:00 w Polsacie Sport). Zwycięstwo sprawi, że wrześniowe starcie Joshua - Usyk będzie mógł oglądać z wielkim spokojem.

 

Zobacz także: Walka Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem przełożona!

 

- Muszę zmierzyć się z tym, co mam przed sobą. Nie mogę myśleć przesadnie o przyszłości. Dopiero później będę mógł zając się większymi i lepszymi rzeczami - mówi spokojnie Joyce.

 

 

Warren zapowiedział już, że jego zawodnik będzie obowiązkowym pretendentem z ramienia WBO. To oznacza, że będzie pierwszy w kolejce do walki o mistrzostwo świata ze zwycięzcą pojedynku Joshua - Usyk. To już 25 września na Tottenham Hotspur Stadium.

 

Z kolei Joyce, kibic Arsenalu, chciałby stoczyć swoją kolejną walkę na Emirates Stadium.

 

Transmisja gali Joyce - Takam w sobotę o 22:00 w Polsacie Sport.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.