Wisła Kraków zagra jubileuszowy mecz z Napoli

Piłka nożna
fot. Cyfrasport
Jakub Błaszczykowski, kapitan Wisły Kraków.

Z okazji jubileuszu 115-lecia piłkarze Wisły Kraków rozegrają towarzyski mecz ze słynnym włoskim klubem SSC Napoli. Spotkanie odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

Wisła według pierwotnych planów miała gościć Borussię Dortmund, klub w którym przez wiele sezonów występował obecny współwłaściciel "Białej Gwiazdy" Jakub Błaszyczkowski.

 

Ze względu na obowiązki Borussii wynikające z uczestnictwa w rozgrywkach ligowych oraz w Pucharze Niemiec spotkanie to nie mogłoby się odbyć w zaplanowanym terminie, ale dopiero we wrześniu. Władze Wisły wybrały więc innego rywala z obawy że jesienią może pogorszyć się sytuacja epidemiczna i mogą pojawić się ograniczenia związane z obecnością kibiców na trybunach.

 

 

Ekipa Napoli ma przyjechać do Krakowa w najmocniejszym składzie z reprezentantem Polski Piotrem Zielińskim i innymi gwiazdami.

 

Włoski klub w minionym sezonie zajął piąte miejsce w Serie A. W swojej historii wywalczył dwa tytuły mistrzowskie, a jego najwybitniejszym piłkarzem był Diego Armando Maradona.

 

 

Wisła sezon ligowy rozpocznie w poniedziałek meczem na swoim stadionie z KGHM Zagłębie Lubin. 

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.