Walerij Karpin następcą Stanisława Czerczesowa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Rosji

Piłka nożna
fot. PAP
Walerij Karpin następcą Czerczesowa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Rosji

Walerij Karpin będzie nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Rosji. Kontrakt zostanie podpisany 26 lipca. Zastąpi na tym stanowisku Stanisława Czerczesowa, który odpadł z drużyną narodową w fazie grupowej mistrzostw Europy.

52-letni Karpin to były reprezentant Rosji. W latach 1992-2003 rozegrał w barwach narodowych 72 mecze i zdobył 17 bramek. Większość seniorskiej kariery spędził w drużynach hiszpańskich.

 

ZOBACZ TAKŻE: Remis w meczu Bruk-Betu Termaliki ze Stalą Mielec

 

Jako szkoleniowiec prowadził m.in. Spartaka Moskwa, RCD Mallorca, a od 2017 pracuje w FK Rostów.

 

Jak poinformowała rosyjska federacja, kontrakt z Karpinem będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku, z możliwością przedłużenia. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy trener połączy pracę w kadrze i FK Rostów.

 

Na początku lipca tamtejsza federacja rozstała się z Czerczesowem, pełniącym tę funkcję od sierpnia 2016 roku. Były szkoleniowiec m.in. Legii Warszawa doprowadził Rosjan do ćwierćfinału mundialu w 2018 roku, gdy byli gospodarzami.

 

W ME 2021 "Sborna" spisała się jednak znacznie słabiej. Z dorobkiem trzech punktów zajęła ostatnie miejsce w grupie B - za Belgią, Danią i Finlandią.

MS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.