Stanowcza odpowiedź Tine Urnauta: Zarzuty ze strony Jastrzębskiego Węgla są nieprawdziwe!

Siatkówka
fot. Cyfrasport
Tine Urnaut zagra w Zenicie Petersburg.

"Jestem zaskoczony i zszokowany gwałtownością tego, co zostało napisane, ponieważ w ogóle nie odpowiada tonom i treści negocjacji, które doprowadziły do zawarcia konsensusu korzystnego dla obu stron" – napisał w mediach społecznościowych Tine Urnaut. Słoweński siatkarz skomentował komunikat klubu Jastrzębski Węgiel. Włodarze mistrza Polski zarzucili mu nieprofesjonalne i nieetyczne zachowanie.

Przypomnijmy, że w czerwcu słoweński przyjmujący Tine Urnaut podpisał z Jastrzębskim Węglem kontrakt, który miał obowiązywać na dwa najbliższe sezony. Od jakiegoś czasu w mediach zaczęły się jednak pojawiać informacje, że siatkarza kusi rosyjski Zenit Sankt Petersburg. Plotki okazały się prawdą. 24 lipca Jastrzębski Węgiel poinformował, że na prośbę zawodnika umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Klub wydał specjalny komunikat, w którym "mocno zaskoczeni i zdegustowani" jastrzębianie ostro skrytykowali zachowanie Słoweńca.

 

"Zachowanie Tine Urnauta uznajemy za nieprofesjonalne, nieetyczne i naszym zdaniem nie przystoi kapitanowi reprezentacji swojego kraju" – można było przeczytać w oświadczeniu.

 

Zobacz także: Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel w sprawie Tine Urnauta

 

Siatkarz nie zgodził się z opinią zawartą w komunikacie. Zareagował na te słowa w mediach społecznościowych.

 

"Od kilku dni jestem przedmiotem pogardliwych wypowiedzi ze strony klubu Jastrzębski Węgiel. Jestem zaskoczony i zszokowany gwałtownością tego, co zostało napisane, ponieważ w ogóle nie odpowiada tonom i treści negocjacji, które doprowadziły do zawarcia konsensusu korzystnego dla obu stron. Te zawsze pozostawały w granicach zdrowego rozsądku, jak choćby nasza ostatnia rozmowa telefoniczna, która zakończyła się przyjaźnie. Wszystkie prośby i odszkodowania zostały już spełnione przez mój nowy klub. Zarzuty pod adresem mojej osoby i reprezentacji Słowenii są dziwne, nieistotne i nieprawdziwe. Zdecydowanie odrzucam taką wersję wydarzeń" – napisał Urnaut.


 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tine Urnaut ️ (@tineurnaut17)

 

32-letni siatkarz w poprzednim sezonie bronił barw włoskiego klubu Power Volley Milano. W swej karierze występował w PlusLidze – w sezonie 2010/11 był zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W zbliżających się rozgrywkach miał być ważnym ogniwem w ekipie Jastrzębsiego Węgla. Wybrał jednak grę w lidze rosyjskiej.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.