Tokio 2020. Siatkówka kobiet: Chiny - Turcja. Relacja i wynik na żywo

Inne
PRZEJDŹ DO RELACJI NA ŻYWO

Reprezentacja Chin zmierzy się z Turcją w meczu pierwszej kolejki turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet. Z ostatniego meczu rozgrywanego między sobą, to Turcja wyszła zwycięsko. Jak przebiegnie spotkanie na boisku w Tokio? Relacja i wynik na żywo meczu Chiny - Turcja od godz. 9:25 na Polsatsport.pl.

Chinki w tegorocznej Lidze Narodów uplasowały się na miejscu piątym. Rywalizowały z Turczynkami o miejsce czwarte, jednak to Turcja zakończyła te rozgrywki na tej pozycji. Podczas igrzysk olimpijskich drużyna z Chin trzykrotnie sięgnęła po złoto (1984 r., 2004 r. i 2016 r.), zdobyła srebrny medal (1996 r.) i dwukrotnie medal brązowy (1988 r. i 2008 r.).

 

Zobacz także: Składy wszystkich reprezentacji turnieju siatkarek

 

Dla reprezentacji Turcji od roku 1964 będzie to drugi udział w igrzyskach olimpijskich. Podczas igrzysk organizowanych w Londynie w 2012 r. Turczynki zajęły dziewiąte miejsce. Swój ostatni mecz siatkarki z Turcji rozegrały z Japonią nieco ponad miesiąc przez igrzyskami w Tokio. Spotkanie zakończyło się po myśli Turczynek (wygrana 3:0) i było rozgrywane w ramach Ligi Narodów w Rimini. 

 

Chinki i Turczynki ostatni raz grały przeciwko sobie na początku czerwca bieżącego roku. W ich ostatnim spotkaniu w ramach Ligi Narodów rozgrywanej w "bezpiecznej bańce" we włoskim mieście Rimini, to Turcja wyszła zwycięsko (3:0). Jaki będzie wynik spotkania Turcji z Chinami w pierwszej kolejce turnieju olimpijskiego w Tokio?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Chiny - Turcja od godz. 9:25 na Polsatsport.pl.

PZ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.