Tokio 2020: Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda wygrały dziewiąty wyścig w klasie 49erFX

Inne
fot. PAP
Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda

Polskie żeglarki Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda wygrały dziewiąty wyścig olimpijskiej rywalizacji w klasie 49erFX. W stawce 21 załóg zajmują 12. lokatę.

Debiutujące w igrzyskach Melzacka (YKP Gdynia) i Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) w dziewiątym starcie wyprzedziły 10. w klasyfikacji generalnej Norweżki Helene Naess i Marie Roenningen oraz plasujące się na piątej pozycji Niemki Tinę Lutz i Susann Beucke.

 

Zobacz także: Awans Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego do czołowej dziesiątki

 

Wcześniej w piątek biało-czerwone były 18. i 16., co skutkowało spadkiem z 10 na 12. miejsce. Prowadzą Holenderki Annemiek Bekkering i Annette Duetz.

 

Trzy ostatnie starty w fazie zasadniczej zaplanowano sobotę, a wyścig medalowy - podwójnie punktowany - ma się odbyć w poniedziałek.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.