Tokio 2020: Jiri Prskavec mistrzem olimpijskim w kajakarstwie górskim

Inne
fot. PAP
Jiri Prskavec

Czech Jiri Prskavec został mistrzem olimpijskim w kajakarstwie górskim w konkurencji K1. Srebro wywalczył Słowak Jakub Grigar, a brąz Niemiec Hannes Aigner.

28-latek z Mielnika w piątek nie pozostawił rywalom złudzeń, komu należy się tytuł mistrza olimpijskiego - był najszybszy w półfinale, a w finale wygrał wyraźnie. Brązowy medalista w tej konkurencji z Rio de Janeiro Grigara wyprzedził o 3,22 s, a Aignera o 5,48.

 

Zobacz także: Jessica Fox z tytułem mistrzyni olimpijskiej w C1

 

Dorobek Czecha z wielkich imprez uzupełniają po dwa złote i srebrne medale mistrzostw świata oraz tytuł mistrza Europy z ubiegłego roku.

24-letni Grigar także odniósł największy sukces w karierze, gdyż w Rio był piąty, a w MŚ i ME nie stanął dotychczas na podium.

 

Najstarszy w stawce medalistów Aigner był trzeci w igrzyskach w Londynie, a pięć lat temu w Brazylii uplasował się tuż za podium.

 

Szansy na medal nie wykorzystał urodzony w Krakowie reprezentant USA Michal Smolen, który był trzeci w półfinale, ale w decydującym przejeździe uzyskał piąty czas.

 

Krzysztof Majerczak odpadł w półfinale, zajmując 15. lokatę i na takiej zostanie ostatecznie sklasyfikowany.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.