Tokio 2020: Regaty z udziałem Polek przeniesione

Inne
fot. PAP
Poniedziałkowe zawody zostały przeniesione ze względu na flautę.

Organizatorzy igrzysk w Tokio poinformowali, że z powodu braku wiatru poniedziałkowe regaty olimpijskie zostały przeniesione na wtorek. W programie były m.in. wyścigi 470er kobiet z udziałem Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar-Hill, które po ośmiu startach zajmują drugie miejsce.

Od godz. 5.00 na akwenie w Enoshimie miała się rozpocząć rywalizacja w 470er mężczyzn i kobiet. Z kolei odpowiednio na 7.33 i 8.33 zaplanowano wyścigi medalowe w 49er FX.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skrzypulec i Ogar nie są już liderkami

 

Z powodu słabego wiatru początek poniedziałkowych zmagań został przełożony. Początkowo organizatorzy mieli nadzieję, że po południu miejscowego czasu wiatr będzie na tyle silny, że rywalizacja będzie mogła się odbyć, ale później uznano, że lepiej będzie je przełożyć na inny dzień.

 

Skrzypulec i Ogar-Hill przez kilka dni były liderkami, ale po dwóch niedzielnych wyścigach spadły na drugie miejsce, tuż za Brytyjkami Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

 

Sytuacja Polek wciąż jednak jest znakomita, tracą do liderek tylko punkt (w klasyfikacji bez najsłabszego wyścigu), mają natomiast dziewięć punktów przewagi nad Francuzkami Camillą Lecointre i Aloise Retornaz oraz 26 nad Szwajcarkami Lindą Fahrni i Mają Siegenthaler.

 

W poniedziałek miał się odbyć dziewiąty i dziesiąty wyścig, czyli ostatnie przed rywalizacją medalową, która zaplanowana jest na środę. Natomiast później miał rozpocząć się wyścig medalowy w 49er mężczyzn. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmują w klasyfikacji generalnej dziewiąte miejsce.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.