Tokio 2020: Soufiane El Bakkali mistrzem olimpijskim w biegu na 3000 m z przeszkodami

Inne
Fot. PAP
Soufiane El Bakkali

Marokańczyk Soufiane El Bakkali został w Tokio mistrzem olimpijskim w biegu na 3000 m z przeszkodami. To pierwszy triumf zawodnika z innego kraju niż Kenia w tej konkurencji od 1980 roku, gdy złoto zdobył Polak Bronisław Malinowski.

El Bakkali okazał się wyraźnie najszybszy na finiszu dość wolnego biegu finałowego. Wygrał czasem 8.08,90. Srebro zdobył w Tokio Etiopczyk Lamecha Girma - 8.10,38. Kenijczycy muszą zadowolić się brązem Benjamina Kigena - 8.11,45.


ZOBACZ TAKŻE: Zmarł Sławomir Nowak, były trener Wilsona Kipketera

 

Finał odbywał się na mokrej bieżni, gdyż przez długą część sesji popołudniowej w lekkiej atletyce w Tokio padało. Przekonał się o tym Etiopczyk Gatnet Wale, który poślizgnął się przed wyjściem na ostatnią prostą i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

 

Kenijczycy wygrywali rywalizację olimpijską w biegu na 3000 m z przeszkodami nieprzerwanie od 1984 roku. Ostatnim zawodnikiem z innego kraju, który w tej konkurencji został mistrzem olimpijskim był w 1980 roku w Moskwie Bronisław Malinowski. W 1960 roku w Rzymie złoto na 3000 m z przeszkodami zdobył Zdzisław Krzyszkowiak.

 

W Tokio w tej konkurencji wśród mężczyzn nie startowali reprezentanci Polski.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.