Tokio 2020: Polki spadły na trzecie miejsce tuż przed wyścigiem medalowym

Inne
fot. PAP
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill spadły z drugiego na trzecie miejsce w olimpijskich regatach w żeglarskiej klasie 470. W dziesiątym wyścigu, podobnie jak wcześniejszym wtorkowym, były dopiero 15.

Polki mają 46 punktów i przed środową medalową rozgrywką tracą już 18 do Brytyjek Hannah Mills i Eilidh McIntyre oraz cztery do Francuzek Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

 

Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Ogar-Hill (UKS Wiking Toruń) były liderkami od początku zmagań aż do drugiego niedzielnego wyścigu, kiedy to wyprzedziły je Mills i McIntyre. W poniedziałek z powodu braku wiatru nie było ścigania, a we wtorek biało-czerwone spisały się dużo słabiej.

 

W klasyfikacji generalnej są trzecie z dziewięciopunktową przewagą nad Słowenkami Tiną Mrak i Veronicą Macarol.

 

W dziesiątym wyścigu zwyciężyły Brazylijki Fernanda Oliveira i Ana Barbachan. W punktacji łącznej są piąte.

 

Brytyjki są złotymi medalistkami mistrzostw świata sprzed dwóch lat i aktualnymi wicemistrzyniami Europy (Mills zdobyła w Rio de Janeiro olimpijskie złoto z inną partnerką). Francuzki to z kolei brązowe medalistki z IO w Rio i mistrzynie kontynentu.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.