Stephane Antiga: Myślałem, że Polska zdobędzie złoty medal igrzysk olimpijskich

Inne
fot. PAP
Polscy siatkarze pożegnali się z igrzyskami.

Były francuski siatkarz i trener reprezentacji Polski Stephane Antiga w trakcie magazynu Studio Tokio wypowiedział się na temat przegranego meczu Polaków w ćwierćfinale.

Antiga nie krył swojego rozczarowania końcowym wynikiem. Francuz był przekonany, że polscy siatkarze będą mieć ciężką drogę do finału, ale ostatecznie zdobędą złoty medal.

 

Zobacz także: Gdy lider nie jest w pełni dyspozycyjny, oznacza to problem dla drużyny

 

- Myślałem, że Polska zdobędzie złoty medal igrzysk olimpijskich. Wiedziałem, że z Francją, Włochami czy Argentyną będzie ciężko. Później rozegrają finał z Brazylią lub Rosją, ale ostatecznie będą mistrzami olimpijskimi. Wielu kibiców czy dziennikarzy tak myślało, ale niestety wyszło inaczej - powiedział Antiga.

 

Były trener reprezentacji Polski zwrócił uwagę, że Francja świetnie radziła sobie w tym spotkaniu.

 

- Nie jest to kwestia presji, tylko Francja dzisiaj była lepsza. Ciężko z nimi zdobyć dużo punktów zagrywką. Na początku meczu Leon, Bieniek i Kurek zagrywali bardzo dobrze, mimo to "Trójkolorowi" pewnie przyjmowali, byli w stanie punktować w trudnych sytuacjach i po długich akcjach. Żeby wygrywać z Francją trzeba lepiej grać blokiem czy atakować, bo inaczej oni to wykorzystają - zakończył. 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.