Tokio 2020: Kontrowersje po finale w regatach w żeglarskiej klasie 470. Brązowe medalistki złożyły protest

Inne
fot. PAP
Camille Lecointre i Aloise Retornaz zdobyły brązowy medal na igrzyskach w Tokio. Po wyścigu Francuzki złożyły protest.

Kolejny sukces reprezentacji Polski podczas igrzysk w Tokio. Srebrny medal olimpijski w klasie 470 należy do Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar. Po wyścigu zrobiło się nerwowo. Brązowe medalistki z Francji złożyły protest. Jako zarzut wskazały niesportową postawę reprezentantek Anglii, które przepuściły Polki. We francuskich mediach zawrzało.

Camille Lecointre i Aloise Retornaz były przed startem do wyścigu medalowego drugie, przed Polkami. Nie miały wielkich szans na złoto, ale liczyły na utrzymanie dotychczasowej pozycji, wystarczyło, że dopłyną tuż za Polkami.

 

W końcowej fazie wyścigu Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wyprzedziły Angielki Hannah Mills i Eilidh McIntyre. Zajęły czwarte miejsce, Brytyjki były piąte, a szóste Francuzki. Oznaczało to, że Polki awansują na drugą pozycję, a Francuzki spadły na trzecią.

 

"Po mocno wątpliwym manewrze Polki i Brytyjki, które pozbawiły les Bleuses (Niebieskie) srebrnego medalu w 470, Francja złożyła protest, ale bez sukcesu" - czytamy na Twitterze stacji telewizyjnej "France TV Sport".

Stacja RMC Sport opublikowała na swoim profilu zdjęcie na którym rzekomo Polki dziękują Brytyjkom za ustąpienie miejsca. "Polki wykonują mały gest (podziękowania) w stronę Angielek na ostatniej boi (przy pełnej prędkości). Ten manewr mógł kosztować Angielki dyskwalifikację, ale zachowały złoto."

 

 

Francuskie media tłumaczą, że Lecointre i Retornaz nie myślały, składając protest, o srebrze, ale o złocie. Angielki miały być wykluczone ze względu na niesportowe zachowanie. Jury nie przychyliło się do tej sugestii.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.


Czytaj więcej na interia.sport.pl.

sport.interia.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 8

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.