Tokio 2020: Nelly Korda najbliżej olimpijskiego złota w golfie

Inne
fot. PAP
Nelly Korda o krok od medalu w Tokio.

Amerykanka Nelly Korda - po świetnej drugiej rundzie, którą wygrała po 62 uderzeniach - jest liderką rywalizacji golfistek w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Prowadząca w światowym rankingu 23-latka z bilansem 129 uderzeń w rywalizacji w Kasumigaseki Country Club wyprzedza Dunki Nannę Koerstz Madsen i Emily Kristine Pedersen oraz Aditi Ashok z Indii, którą są gorsze o cztery uderzenia.

 

Zobacz także: Amerykanin mistrzem olimpijskim w golfie, Adrian Meronk daleko.

 

Liderka olimpijskich zmagań golfistek, która ma w dorobku osiem profesjonalnych zwycięstw, to córka świetnego przed laty czeskiego tenisisty Petra Kordy. Zwycięzca wielkoszlemowego Australian Open w 1996 roku i finalista paryskiego French Open cztery lata później po zakończeniu kariery wraz z żoną Reginą Rajchrtovą osiadł w USA.

 

W 1993 roku urodziła się Jessica, która także jest zawodową golfistką, w 1998 roku Nelly, a dwa lat później Sebastian, który śladem rodziców postawił na tenis. W 2018 roku triumfował w juniorskim Australian Open, w tym sezonie wygrał po raz pierwszy imprezę ATP - w maju był najlepszy w Parmie. Z kolei w styczniu w Delray Beach na Florydzie przegrał decydujące spotkanie z Hubertem Hurkaczem.

 

Niewykluczone, że sportowe tradycje będzie kiedyś trzecie pokolenie czeskiej rodziny, gdyż Nelly Korda od jakiegoś czasu spotyka się z mającym grecko-gujańskie pochodzenie zawodowym hokeistą Andreasem Athanasiou, który gra w Los Angeles Kings.

 

Zgodnie z planem turniej golfistek ma się zakończyć w sobotę, ale na ten dzień meteorolodzy zapowiadają nad olimpijskim polem golfowym tropikalną pogodę z silną burzą.

 

- Stale monitorujemy pogodę. Poinformowaliśmy już zawodniczki, że możemy być zmuszeni do odwołania ostatniej rundy - powiedziała delegatka techniczna turnieju Heather Daly-Donofrio.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

TG, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.