Tokio 2020. Pięciobój nowoczesny: 16. miejsce Anny Maliszewskiej po szermierce i pływaniu

Inne
fot. PAP
Anna Maliszewska w czasie szermierki.

Anna Maliszewska z dorobkiem 484 punktów zajmuje 16. miejsce po szermierce i pływaniu, dwóch pierwszych konkurencjach olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Tokio.

Prowadzi Niemka Annika Schleu - 551 pkt, przed Rosjanką Ulianą Bataszową - 527 i Koreanką Sehee Kim - 524.

 

Zobacz także: Nie zrobiłem wszystkiego, co mogłem.

 

28-letnia Maliszewska (Olimpia Zielona Góra) piątek rozpoczęła na pływalni. W swojej serii na 200 m stylem dowolnym była czwarta, a łącznie zajęła 26. miejsce. Czas 2.17,23 wystarczył do 276 pkt rankingowych.

 

Najlepszy wynik - 2.07,31, będący jednocześnie rekordem olimpijskim - uzyskała reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Gulnaz Gubajdullina.

 

W szermierczej rundzie bonusowej Polka przegrała już pierwszy pojedynek z Włoszką Eleną Micheli, która spisała się najlepiej, zwyciężając w sześciu starciach.

 

Maliszewska, 18. zawodniczka poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro, w czwartek w regularnych zawodach szermierczych, gdzie walczono systemem każdy z każdym, zajęła 16. pozycję. Wygrała 18 pojedynków i doznała 17 porażek, co przełożyło się na 208 pkt.

 

Następnym etapem będzie jazda konną, a liderka po trzech konkurencjach o godz. 12.15 ruszy na trasę finałowego biegu połączonego ze strzelaniem.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

TG, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.