Tour de Pologne 2021: Przemyśl - utrudnienia drogowe, objazdy, mapa

Inne
fot. PAP
Drugi etap Tour de Pologne zakończy się w Przemyślu

Drugi etap Tour de Pologne 2021 odbędzie się we wtorek. Tym razem meta znajduje się w Przemyślu. Kierowcy muszą przygotować się więc na utrudnienia. Sprawdźcie, jak wyglądają utrudnienia w Przemyślu i mapa mety drugiego etapu Tour de Pologne 2021.

Jak poinformował Witold Wołczyk z przemyskiego magistratu, trasa wyścigu prowadzić będzie ulicami: Buszkowicka, Stefana Rogozińskiego, płk. Marcina Borelowskiego, Most Ryszarda Siwca, pl. św. Floriana, wyb. Woodrowa Wilsona, Jagiellońska, Juliusza Słowackiego, Herburtów, następnie kolarze udadzą się na pętlę w kierunku Kalwarii Pacławskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Cieszy mnie, że Michał Kwiatkowski startuje"

 

Powrót kolarzy do Przemyśla nastąpi ulicami Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztową, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, Tatarska. Meta etapu będzie ulokowana na ul. Przemysława, na wysokości krzyża Zawierzenia.

 

Jak dodał Wołczyk, całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na ok. godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Planowane zamknięcie dróg w Przemyślu nastąpi od około godziny 16:00. Ruch będzie stopniowy przywracany na części ulic bezpośrednio po przejeździe wyścigu, który planowany jest w Przemyślu ok. godz. 17:15.

 

- Z racji umiejscowienia w naszym mieście mety etapu zamknięcie ruchu w ciągu ulic Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztowa, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki będzie trwało do czasu całkowitego zakończenia etapu – podkreślił.

 

Policja i służby organizatora zastrzegają, że podany czas utrudnień może ulec zmianie.

 

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze wyścigu oraz przygotowanie scenografii mety całkowicie wyłączone z ruchu we wtorek w godzinach 6:00 do 22:00 zostaną: ulica Bakończycka - od skrzyżowania z ulicą Przemysłową do skrzyżowania z ulica Pustą; ulica Przemysława - od skrzyżowania z ulicą Grochowską do skrzyżowania z ulica Tatarską; ulica Tatarska - na całej długości z wyłączeniem ruchu poprzecznego; ulica Pasteura od skrzyżowania z ulica Tatarską do skrzyżowania z ulica Ziemowita.

 

Natomiast już od poniedziałku do wtorku obowiązuje zakaz zatrzymywania i parkowania na ulicach Juliusza Słowackiego, Basztowa, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, Tatarska.

 

Jak zaznaczył Wołczyk, w powodu zamknięcia dla ruchu ulicy Tatarskiej wraz z ruchem poprzecznym we wtorek w godzinach od 6:00 do 22:00 nie będzie możliwości wyjazdu ani dojazdu do posesji położonych przy ulicach Władysława Jagiełły, Skalna, Żwirowa, Rodzinna, o. Krystyna Szykowskiego, Sąsiedzka, Różana, Biskupa Józefa Fischera, ks. Jakuba Fedkiewicza.

 

- Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które chcą przemieszczać się po terenie Przemyśla swoimi pojazdami w trakcie trwania wyścigu kolarskiego, aby korzystali z obwodnicy miasta oraz układu komunikacyjnego na Zasaniu, unikając ulic w ciągu trasy przejazdu wyścigu przebiegającej przez centrum miasta – zaapelował Wołczyk.

 

 

W trakcie 78. edycji Tour de Pologne kolarze będą rywalizować podczas siedmiu etapów, odwiedzając m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zabrze oraz Kraków. Transmisja Tour de Pologne 2021 w Polsacie Sport.

 

Szeroko o wydarzeniach na trasie Tour de Pologne oraz wokół wyścigu informować będzie portal Polsatsport.pl.

AA, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.