ME w siatkówce plazówej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w 1/8 finału. Michał Bryl i Jakub Szałankiewicz poza turniejem

Siatkówka
fot. PAP
Piotr Kantor i Bartosz Łosiak

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali w barażu z Białorusinami Aliaksandrem Dziadkou i Pawłem Piatruszką 2:0 (21:13, 21:18) i awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Z rywalizacji w Wiedniu odpadli natomiast Michał Bryl i Jakub Szałankiewicz.

O godz. 17 o awans do czołowej ósemki Kantor i Łosiak powalczą z Niemcami Juliusem Thole i Clemensem Wicklerem, którym w fazie grupowej niedawnych igrzysk olimpijskich w Tokio ulegli 0:2.

 

Zobacz także: Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek wyeliminowane

 

Z turniejem pożegnał się drugi z duetów biało-czerwonych. Bryl i Szałankiewicz, który zastąpił kontuzjowanego Grzegorza Fijałka, ulegli w barażu Paolo Nicolaiemu i Daniele Lupo 1:2 (18:21, 21:17, 13:15).

 

Włosi, którzy mają w dorobku wicemistrzostwo olimpijskie z Rio de Janeiro i trzy triumfy w mistrzostwach Europy, w Tokio w fazie grupowej ograli Kantora i Łosiaka, a w barażu o 1/8 finału pokonali Bryla i Fijałka. Odpadli w ćwierćfinale, podobnie jak Thole i Wickler.

 

W piątek udział w ME zakończyły także Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które w 1/8 finału przegrały ze Szwajcarkami Tanją Hueberli i Niną Betschart 0:2 (13:21, 17:21).

 

W barażu o prawo występu w tej fazie w czwartek odpadły Agata Ceynowa i Jagoda Gruszczyńska.

R.S, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.