PlusLiga: Projekt Warszawa po pierwszym tygodniu przygotowań i z nowymi twarzami

Siatkówka
Fot. Cyfrasport
Zbigniew Bartman trenuje z Projektem Warszawa.

Siatkarze Projektu Warszawa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi oraz CEV Ligi Mistrzów. Zawodnicy brązowego medalisty mistrzostw Polski odbyli pierwsze zajęcia na siłowni i hali oraz na… plaży. Na treningach nie zabrakło także znanych warszawskim kibicom zawodników – Zbigniewa Bartmana i Bruno Romanuttiego.

10 sierpnia siatkarze Projektu Warszawa pojawili się rano na siłowni w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji, aby rozpocząć pierwszy trening w tym sezonie, a wieczorem uczestniczyli w zajęciach na hali. W pierwszym tygodniu przygotowań trener Andrea Anastasi skorzystał także z sierpniowej pogody i wprowadził do planu treningowego elementy siatkówki plażowej w Monta Beach Volley Club.

 

W pierwszym tygodniu treningów w Warszawie zabrakło reprezentantów Polski – Piotra Nowakowskiego i Damiana Wojtaszka oraz rozgrywających – Ángela Trinidada de Haro i Jaya Blankenaua. Pierwsza trójka przygotowuje się do zaplanowanych na wrzesień mistrzostw Europy, z kolei Kanadyjczyk przyleci do Polski w przyszłym tygodniu.


ZOBACZ TAKŻE:
Co dalej z Michałem Kubiakiem? Siatkarz zdradził swoje plany na przyszłość

 

Na czas nieobecności Hiszpana i Kanadyjczyka z drużyną trenuje dwóch młodych rozgrywających – wychowanek RCS Czarnych Radom oraz SMS PZPS Spała – Bartosz Sławiński oraz zawodnik KS Metro Warszawa – Szymon Janus.

 

Skład treningowy uzupełnili także zawodnicy, których kibice warszawskiego zespołu świetnie już znają. Mowa tu o Zbigniewie Bartmanie i Bruno Romanuttim, którzy mieli okazję reprezentować w przeszłości stołeczne barwy. W tym sezonie zarówno Polak jak i Argentyńczyk będą grali w innych klubach, ale jak sami przyznają, czują sentyment do warszawskiej drużyny i cieszą się z możliwości trenowania z Projektem Warszawa.

 

– Wylatuję do swojego klubu 20 sierpnia, więc mamy dziesięć dni wspólnych treningów. Świetnie pamiętam tę halę, spędziłem w Warszawie dwa sezony na parkietach PlusLigi, także fajnie jest wrócić do tego miejsca – wyjaśnił Bartman.

 

Sezon PlusLigi rozpocznie się 2 października, a zawodnicy Projektu Warszawa rozegrają pierwszy mecz na wyjeździe z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Wcześniej stołeczni siatkarze będą uczestniczyć w dniach 25-26 września w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia, gdzie w półfinale turnieju zmierzą się z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Informacja Prasowa, www.projektwarszawa.waw.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.