Dramat Wilde-Donalda Guerriera spowodowany trzęsieniem ziemi na Haiti. Potrzebna pomoc

Piłka nożna
fot. Cyfrasport
Rodzinę Wilde-Donalda Guerriera spotkała ogromna tragedia.

Rodzinę Wilde-Donalda Guerriera spotkała ogromna tragedia. Były piłkarz Wisły Kraków w zasadzie stracił dom rodzinny na Haiti, który został całkowicie zniszczony przez trzęsienie ziemi. Guerrier aktualnie jest w Krakowie i prosi polskich kibiców o wsparcie.

Guerrier to były czołowy zawodnik Wisły Kraków. Na Reymonta występował przez trzy sezony – w latach 2013-2016. W 75 meczach na poziomie Ekstraklasy zdobył aż 20 bramek i był jedną z największych gwiazd małopolskiego zespołu. Następnie grał w Azerbejdżanie, Turcji oraz na Cyprze. Obecnie jest wolnym zawodnikiem.

 

Zobacz także: W Polsce był obiektem drwin, potem tułał się po klubach. Jak Daniel Sikorski stał się snajperem z prawdziwego zdarzenia?

 

W sobotę 14 sierpnia miało miejsce trzęsienie ziemi na Haiti. Ponad tysiąc osób zginęło, a także wiele budynków zostało zniszczonych. W jego wyniku zawalił się dom rodzinny Guerriera, który jest załamany tę sytuacją.

 

32-letni piłkarz aktualnie przebywa w Krakowie, skąd pochodzi jego partnerka. W obliczu tragedii na Haiti Guerrier zorganizował zbiórkę internetową, dzięki niej chce zgromadzić fundusze potrzebne na pomoc jego rodakom. 53-krotny reprezentant swojego kraju chce zebrać 20 tysięcy dolarów. Całą sumę piłkarz przekaże na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Dotychczas udało mu się zebrać jednak zaledwie niecałe 300 dolarów. Link do zbiórki (TUTAJ).

 

- Jeśli ktoś z Polaków może wesprzeć ten pomysł, będę bardzo wdzięczny. Sytuacja w Haiti jest naprawdę dramatyczna — powiedział w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Guerrier.

 

Przed występami w Krakowie Guerrier grał w haitańskich Violette Port-au-Prince i America des Cayes. Następnie reprezentował Alanyaspor i Qarabag Agdam, z którym zdobył dwa mistrzostwa Azerbejdżanu. Ostatnio był graczem Apollonu Limassol.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.