ME 2021 siatkarzy: Turniej bez kilku gwiazd

Siatkówka
fot. Cyfrasport

Już 1 września rozpoczną się siatkarskie mistrzostwa Europy. Na parkietach zabraknie kilku zawodników, bez których jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić ich drużyny narodowe.

Dla Włochów, podobnie jak dla “Biało-Czerwonych", igrzyska olimpijskie okazały się rozczarowaniem. Mimo że Italia nigdy nie zdobyła olimpijskiego złota, od 1996 r. i turnieju w Atlancie za każdym razem meldowała się w olimpijskim półfinale. W Japonii uległa jednak rewelacyjnej Argentynie i pożegnała się z turniejem już w ćwierćfinale.

 

Po nieudanym występie w Tokio z włoską kadrą pożegnało się dwóch istotnych zawodników. O zakończeniu kariery reprezentacyjnej zdecydowali libero Massimo Colaci oraz przyjmujący Osmany Juantorena. Obaj byli w ostatnich latach podstawowymi zawodnikami włoskiej kadry. Przyjmujący urodzony na Kubie - reprezentował ją w latach 2003-2006 - grał we włoskiej koszulce przez sześć lat. Nie udało mu się jednak zwieńczyć reprezentacyjnej kariery w efektowny sposób, mimo że na turnieju był zdecydowanym liderem drużyny.

 

Całość tekstu znajdziesz tu! Kliknij!

Interia.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.