W Czeladzi posadzą drzewo za... każdą wygraną piłkarzy Górnika Piaski

Piłka nożna
fot. Cyfrasport
Każda wygrana piłkarzy A-klasowego Górnika Piaski (dzielnica Czeladzi) w nowym sezonie zostanie uczczona posadzeniem drzewa przy ul. Zwycięstwa w tym mieście.

Każda wygrana piłkarzy A-klasowego Górnika Piaski (dzielnica Czeladzi) w nowym sezonie zostanie uczczona posadzeniem drzewa przy ul. Zwycięstwa w tym mieście. W minioną niedzielę Górnik w inauguracyjnej kolejce pokonał u siebie Iskrę Psary 7:1.

- Policzymy wygrane na koniec sezonu - czerwiec 2022 - i jesienią posadzimy drzewa całą drużyną, zgodnie ze sztuką. W mieście ma powstać nowa długa ścieżka, którą nazwiemy Aleją Zwycięstw Górnika Piaski - tuż przy niej jest to zagospodarowania duży skwer – powiedział pomysłodawca akcji, specjalista ds. promocji w czeladzkim klubie Paweł Cyz.

 

Zobacz także: Paweł Olkowski wśród ulubieńców Ricardo Sa Pinto. Nad Bosforem ich współpraca układa się wzorowo

 

Dodał, że historia założonego w 1924 roku klubu związana jest z czynem społecznym. - Stadion został zbudowany kilkadziesiąt lat temu przez mieszkańców dzielnicy. Zaaranżowali oni także całą przestrzeń wokół niego. W przeszłości, oprócz boiska do piłki nożnej, funkcjonowały tu dwa baseny, czy strzelnica. Chcemy nawiązać do tej tradycji i zrobić coś pożytecznego dla naszego miasta – zaznaczył.

 

Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec przyznał, że ma nadzieję na dużą liczbę takich „piłkarskich” drzew. - Przykładamy dużą wagę do zieleni w naszym mieście. Od 2016 r. systematycznie sadzimy nowe drzewa, których w tym okresie przybyło około 4,5 tysiąca. Do tego miasto wzbogaciło się o blisko 1,5 tys. krzewów. Dlatego w pełni popieramy akcję sadzenia drzew przez Górnika. Liczymy, że w nadchodzącym sezonie klub odniesie jak najwięcej zwycięstw, co przyniesie nie tylko efekt sportowy, ale i społeczny – ocenił Szaleniec.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.