Jacek Nawrocki: Od początku kontrolowaliśmy grę. Starczyło skupienia i koncentracji

Siatkówka
fot. Cyfrasport
Jacek Nawrocki: Od początku kontrolowaliśmy grę. Starczyło skupienia i koncentracji

Siatkarki reprezentacji Polski pokonały 3:0 Grecję w rozegranym w Płowdiw meczu grupy B mistrzostw Europy 2021. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego, które w kolejnym spotkaniu zmierzą się w sobotę z Czeszkami - Super się stało. Od początku kontrolowaliśmy grę - skomentował ze spokojem selekcjoner.

Bożena Pieczko: Gratulacje i wszystkiego najlepszego! To chyba najlepszy prezent, jaki mógł sobie pan wymarzyć?

 

Jacek Nawrocki: Rzeczywiście, super się stało. Od początku kontrolowaliśmy grę. Tego skupienia i koncentracji starczyło. Cieszymy się z trzech punktów.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME siatkarek 2021: Wyniki meczów - 20.08

 

Mieliście pierwszy set pod kontrolą, a dziewczyny ponownie dobrze zaprezentowały się w polu serwisowym.

 

Tak, był to klucz dzisiejszego spotkania. Bardzo trudno gra się przeciwko Grecji, jeśli nie odrzuci się jej od siatki. Te dwie atakujące, wzmocnione przez Olgę Strandzali, to są dziewczyny dobre w ofensywie, ale faktycznie ten odskok w postaci siedmiopunktowej przewagi na początku seta dał nam komfort grania. 

 

Zobaczyliśmy tę samą "szóstkę", jak przeciwko Niemkom. W piątek będziemy mogli spodziewać się innego ustawienia?

 

Jeszcze to przemyślimy, ale staramy się reagować na to, co dzieje się w drużynie oraz na dyspozycję zawodniczek. Nie ukrywam, że na wielu pozycjach mamy bardzo wyrównaną rywalizację. Te dziewczyny są w stanie grać na podobnym poziomie. Zespół, który nie ma dużego doświadczenia musi łapać je i zgrywać się właśnie tutaj. Ta drużyna musi się scalać. Na pewno usiądziemy w sztabie, porozmawiamy z dziewczynami i podejmiemy decyzję co do następnego meczu.

 

MS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.