ME siatkarek: Polska - Bułgaria. Transmisja TV oraz stream online

Siatkówka
PRZEJDŹ DO RELACJI NA ŻYWO

Fazę grupową europejskiego czempionatu podopieczne Jacka Nawrockiego zakończą meczem ze współgospodyniami turnieju - Bułgarkami. Kibice reprezentacji Polski nie mieliby nic przeciwko temu, by Biało-Czerwone powtórzyły wynik z majowego sparingu, w którym pokonały Bułgarki 3:1. Transmisja meczu Polska - Bułgaria w Polsacie Sport, Super Polsacie i na Ipla TV.

W ostatnim meczu Polki, tak samo, jak dwa lata temu w Łodzi spotkały się z Hiszpankami w 1/8 finału i wygrały pewnie 3:0. Biało-Czerwone powtórzyły ten wynik w poniedziałek, ale w jeszcze lepszym stylu wygrywając z drużyną z Półwyspu Iberyjskiego 3:0 (dwukrotnie do 15 i do 8).

 

Zobacz także: Trwa zwycięska passa polskich siatkarek w ME

 

Polki są o krok od wygrania grupy B. Niewykluczone, że do zajęcia pierwszej lokaty wystarczy im nawet minimalna porażka z Bułgarkami (2:3) w ostatnim meczu pierwszej rundy, który rozegrany zostanie w środę. Wówczas w 1/8 finału trafią na czwarty zespół z grupy D.

 

- Nie ma znaczenia, że dobrze grałyśmy pewnie z Hiszpanią. Chciałabym, żeby Bułgarki nam się postawiły, liczę na ciężkie spotkanie, potrzebujemy takiego meczu. Mecz z Niemkami był dla nas ciężki emocjonalnie, a teraz chciałabym zagrać mecz na wysokim poziomie - powiedziała przed naszą kamerą Malwina Smarzek.

 

Podobnie jak dwa lata temu, czempionat Starego Kontynentu odbywa się w czterech krajach z udziałem 24 reprezentacji. Po cztery najlepsze drużyny z czterech grup awansują do 1/8 finału. Zespoły występujące w Chorwacji przeniosą się do Belgradu i będą grać z ekipami z grupy A. Z kolei cztery najlepsze reprezentacje z Rumunii udadzą się do Płowdiw.

 

Mistrzostwa potrwają do 4 września. Decydujące o medalach spotkania odbędą się w Serbii.

 

Transmisja meczu Polska - Bułgaria od godz. 19:20 w Polsacie Sport, Super Polsacie i na Ipla TV. 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.