Gigantyczny skandal! Anglicy oskarżają Polaków o rasizm. FIFA wszczyna śledztwo!

Piłka nożna
fot. Polsat Sport
W przerwie meczu Polska - Anglia doszło do wielkiego zamieszania.

Takiego scenariusza nikt by nie wymyślił! Jak donoszą dziennikarze Interii, reprezentacja Anglii, konkretnie dwóch członków sztabu szkoleniowego kadry "Synów Albionu", oskarżyło naszą reprezentację o używanie zwrotów na tle rasistowskim. Sprawą zajmuje się FIFA.

Przypomnijmy, że do całego zamieszania doszło po ostatnim gwizdku sędziego w pierwszej połowie. Jeszcze na murawie kibice byli świadkami ogromnego zamieszania. W roli głównej wystąpił Kamil Glik, który rzekomo miał obrażać jednego z Anglików na tle rasistowskim.

 

- Na początku nie widzieliśmy o co chodzi, a gdy zrozumieliśmy, że chcą wmówić nam rasizm, byliśmy w szoku. To była zagrywka poniżej pasa - powiedział jeden ze świadków cytowany przez serwis Interia Sport.

 

Zobacz także: Skrót meczu Polska - Anglia (WIDEO)

 

Dwóch członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Anglii zgłosiło rzekome rasistowskie obelgi delegatowi FIFA. Światowa Federacja Piłkarska zajmie się tą sprawą, a swoje śledztwo również przeprowadzą angielskie i polskie służby.

 

- Nic takiego nie miało miejsca. Anglicy w przerwie meczu skarżyli się sędziemu, że pod adresem jednego z ich zawodników zostały użyte obraźliwe słowa na tle rasistowskim. To jednak kompletna bzdura. Jeżeli tak faktycznie jest, to sprawa trafi do Komisji Dyscyplinarnej, która rozstrzygnie ją na podstawie powtórek wideo. Mogę jednak zagwarantować, że oskarżenia rywali są całkowicie bezpodstawne - zaznaczył rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

 

Złowroga atmosfera między zawodnikami miała również zostać zaogniona po tym, jak Kyle Walker nie chciał podać ręki Glikowi. O tej sytuacji wspomniał na Twitterze były już prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

 

 

Gdyby Glikowi bądź któremukolwiek z przedstawicieli polskiej kadry udowodniono obrażanie rywala na tle rasistowskim, wówczas może dojść do surowych sankcji. FIFA od wielu lat jest bowiem niesamowicie wyczulona na tego typu przewinienia.

 

O dalszym ciągu wydarzeń będziemy informować na bieżąco.

Rozmowa z Kamilem Glikiem po meczu z Anglią:

 

Środowy mecz Polski z Anglią w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata w Katarze zakończył się remisem 1:1.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.