MŚ w hard enduro: Światowa czołówka w Dąbrowie Górniczej

Moto
fot. Cyfrasport
W weekend po raz pierwszy w Polsce odbędzie jedna z rund motocyklowych mistrzostw świata w hard enduro. Wśród zawodników wystartuje Tadeusz Błażusiak.

W weekend po raz pierwszy w Polsce odbędzie jedna z rund motocyklowych mistrzostw świata w hard enduro. Najlepsi będą się ścigać w Dąbrowie Górniczej. W czołówce klasyfikacji generalnej jest Tadeusz Błażusiak (GAS GAS).

Po trzech imprezach prowadzi w niej Niemiec Manuel Lettenbichler (KTM), który zgromadził 54 punkty, a drugi jest Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna) - 53. Większą stratę ma trzeci w stawce, zawodnik z RPA Wade Young (Sherco) - 40 pkt. Błażusiak (GAS GAS) zajmuje szóste miejsce z 26 pkt.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kierowca wrócił do Formuły 1. Zajmie miejsce Brytyjczyka

 

W "Hero Challenge" - jak organizatorzy nazwali weekendową imprezę - weźmie udział ponad 300 zawodników z 25 krajów. Wyścig główny odbędzie się w niedzielę na kompleksie torów MXDG (ul. Zakawie w Dąbrowie Górnicza).

 

"Przygotowano trasę, która będzie naszpikowana technicznymi zjazdami i podjazdami oraz bardzo długimi i technicznymi sekcjami głazów. W wyścigu głównym wystartuje 120 zawodników, którzy podczas trzech godzin rywalizacji będą musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami: szybkością, techniką oraz wytrzymałością" - napisali organizatorzy w komunikacie.

 

W najbardziej prestiżowej klasie (PRO), oprócz Błażusiaka, wystartują inni Polacy: Emil Juszczak, Oskar Kaczmarczyk, Dominik Olszowy.

 

Cykl MŚ w hard enduro miał się w tym roku składać z ośmiu imprez. Jednak ostatecznie organizatorzy pierwszej z nich, w Portugalii, musieli zmienić format (ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19) i walczono tam w zawodach endurocross. Potem odwołano drugą imprezę cyklu w Austrii. W efekcie zawodnicy o punkty MŚ po raz pierwszy rywalizowali na początku lipca we Włoszech, a następnie w Rumunii i USA. Oprócz imprezy w Zagłębiu Dąbrowskim mają jeszcze zostać rozegrane dwie rundy - w październiku w Hiszpanii i Niemczech.

 

W MŚ w hard enduro w 2019 r. triumfował Lettenbichler. W ubiegłym roku ze względu na pandemię nie wyłoniono najlepszego zawodnika.

KO, PAP
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kronika Rajdu Dakar - 08.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.