ME siatkarzy 2021: Słowenia - Chorwacja. Transmisja TV oraz stream online

Siatkówka
fot.
Słowenia jest zdecydowanym faworytem w starciu z Chorwacją.

Poniedziałek to kolejny dzień pod znakiem meczów 1/8 finału siatkarskich mistrzostw Europy. W jednym ze spotkań reprezentacja Słowenii zmierzy się z Chorwacją. Transmisja w Polsacie Sport oraz Polsacie Box Go.

Zdecydowanymi faworytami konfrontacji, która odbędzie się w Ostrawie są Słoweńcy. Każdy inny rezultat niż pewny triumf tego zespołu bez straty seta będzie uznany za dużą niespodziankę. Aktualni wicemistrzowie Europy awansowali do fazy pucharowej z grupy B, w której rywalizowali z Czarnogórą (3:0), Czechami (1:3), Białorusią (3:0), Bułgarią (3:0) oraz Włochami (0:3). Trzy wygrane i dwie porażki pozwoliły im zająć drugie miejsce za Italią.

 

Zobacz także: ME siatkarzy 2021: Wyniki niedzielnych meczów 1/8 finału

 

Niżej notowana Chorwacja zajęła trzecią pozycję w grupie D, w której przegrała z Niemcami 0:3 oraz Francją 0:3, natomiast zwyciężyła Łotwę 3:2, Estonię 3:2 i Słowację 3:1. Ekipa z Bałkanów zrealizowała zatem podstawowy cel, czyli awans do fazy pucharowej turnieju i teraz może jedynie pokusić się o sprawienie gigantycznej sensacji.

 

Triumfator tego spotkania zmierzy się ze zwycięzcą meczu Francja - Czechy.

 

Ostatnie starcie Słowenii z Chorwacją odbyło się 19 lipca 2015 roku w ramach Ligi Europejskiej. Wówczas Słoweńcy wygrali 3:0, chociaż każda z odsłon była bardzo wyrównana.

 

Transmisja meczu Słowenia - Chorwacja od godz. 15:50 w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.