Arkadiusz Malarz zakończył karierę. "Czas na nowy etap"

Piłka nożna
fot. Cyfrasport
Arkadiusz Malarz zakończył karierę. Jego ostatnim był ŁKS Łódź.

Arkadiusz Malarz zawiesił bramkarskie rękawice na kołku. Ostatnim klubem 41-latka był ŁKS Łódź. Najwięcej sukcesów odnosił jednak między słupkami Legii Warszawa. "Kocham piłkę nożną, ale większa od tej miłości jest miłość do rodziny. Czas już w tym domu pozostać" - wyznał utytułowany golkiper.

"Przez te lata mojej kariery były upadki i wzloty, ale najważniejsze zawsze było to, że parłem do przodu, że nigdy się nie poddałem. Z tego cieszę się najbardziej. Dziękuję Mojej Rodzinie wszystkim trenerom, dziękuję zawodnikom, przyjaciołom z szatni i Wam Kibicom, za to że byliście ze mną nie tylko jak było źle, czasem fatalnie" - przekazał w emocjonalnym wpisie na Twitterze 41-letni bramkarz. "Czas na nowy etap" - dodał tajemniczo.

 


Urodzony w Pułtusku golkiper pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowej Nadnarwiance, pobliskich Mazovii Ciechanów i Bugu Wyszków oraz w stołecznej Polonii i Gwardii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Białoński: Sousa powinien namówić Fabiańskiego do powrotu


Malarz rozegrał 182 mecze na poziomie Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu zadebiutował w sezonie 2003/2004 w barwach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W bogatej karierze bronił także dostępu do bramki GKS Bełchatów, Lecha Poznań, Amiki Wronki czy Panathinaikosu Ateny. Największe sukcesy święcił jednak w Legii Warszawa. W barwach "Wojskowych" trzy razy sięgnął po mistrzostwo Polski (2016, 2017 i 2018 r.) i dwa razy wzniósł trofeum Puchar Polski (2016 i 2018 r.).


Ostatnim klubem bramkarza był ŁKS Łódź, z którym związał się w 2019 toku. Rozegrał 59 spotkań z ełkaesiacką przeplatanką na piersi.

KO, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.