Mistrzostwa Polski Młodych Koni 2021: To dla nas wielkie święto

Inne
fot. Polsat

Trwa rywalizacja w Mistrzostwach Polski Młodych Koni 2021 - zwierzęta zaprezentowały się w Stadzie Ogierów w Łącku. W dniach 16-19 września odbywają się skoki przez przeszkody.

- To dla nas wielkie święto, że możemy zaprezentować te młode konie od cztero- aż do siedmiolatków. Na podstawie tych konkursów można wyciągnąć pewne wnioski i rokować co do ich przyszłości - przyznał srebrny medalista IO 1980 Janusz Bobik, który obecnie zajmuje się hodowlą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ben Maher mistrzem olimpijskim w jeździeckim konkursie skoków przez przeszkody

 

Mistrzostwa Polski Młodych Koni są najważniejszym wydarzeniem rangi ogólnopolskiej, służącym selekcji koni sportowych. Jest to cykliczna impreza sportowo-hodowlana, organizowana co roku przez Polski Związek Hodowców Koni wraz z wybranym partnerem, obejmująca pięć dyscyplin jeździeckich. W sierpniu odbyły się już sportowe rajdy konne, a we wrześniu - ujeżdżanie i wszechstronny konkurs konia wierzchowego. W pażdzierniku, również w Łącku, dojdzie do powożenia zaprzęgami jednokonnymi.

 

Podczas rywalizacji oceniane są konie w wieku od 4 do 7 lat, hodowli polskiej oraz zagranicznej (klacze, ogiery i wałachy).

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.