Mariusz Sordyl: Warunki na Ukrainie są doskonałe

Siatkówka
fot. Projekt Warszawa
Mariusz Sordyl w rozmowie z Andreą Anastasim.

Projekt Warszawa w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrał dwa sparingowe mecze z ukraińskim Epicentr-Podolany Horodok. Polski trener miejscowej drużyny Mariusz Sordyl chwali sobie pracę u wicemistrzów Ukrainy. - Mamy tu doskonałe warunki pracy pod względem infrastrukturalnym. Mam na myśli halę, siłownię oraz wszystkie rzeczy około sportowe. Jest nam bardzo dobrze. Wszystkie warunki są spełnione, abyśmy grali o najwyższe cele - przyznał.

Podopieczni Andrei Anastasiego rozegrali dwa towarzyskie mecze z wicemistrzem Ukrainy. Oba sparingi padły łupem stołecznej drużyny, która wygrała dwukrotnie 3:1.


- Taki mecz, jak ten z siatkarzami Projektu Warszawa był dla nad bardzo ważny i potrzebny. Po pierwsze dlatego, że było to nasze pierwsze spotkanie w sezonie. Po drugie przeciwnik był bardzo dobrze zorganizowany, jak na tę fazę przygotowań. Sprawiał nam dużo problemów, zwłaszcza w przyjęciu zagrywki, nad którą będziemy teraz dużo pracować. Wiemy, że w tym aspekcie mamy jeszcze rezerwy - powiedział szkoleniowiec Epicentr-Podolany Horodok.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kłopoty Mariusza Wlazłego na uczelni. Studentka nie uwierzyła, że to on


Polski trener ukraińskiego zespołu jest zachwycony warunkami, jakie zastał w klubie.


- Jeśli chodzi o warunki do pracy, to miałem okazję trudnić się w kilku różnych krajach, także w Polsce. Bardzo się cieszę, że mam okazję pracować tu z polskim sztabem. Po raz pierwszy współpracuje ze mną dwóch asystentów z Polski. Mamy tu doskonałe warunki pracy pod względem infrastrukturalnym. Mam na myśli halę, siłownię oraz wszystkie rzeczy około sportowe. Jest nam bardzo dobrze. Wszystkie warunki są spełnione, abyśmy grali o najwyższe cele - stwierdził.


- Jesteśmy skazani na walkę o mistrzostwo, a także o puchar i Superpuchar Ukrainy. To jest normalne w naszym przypadku. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy faworytem. Zagramy także w Pucharze Challange. Chcemy w tych rozgrywkach zaistnieć na arenie międzynarodowej oraz tym samym pokazać, że siatkówka się rozwija na Ukrainie - zakończył.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.