Losowanie MŚ siatkarzy 2022. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
fot. Cyfrasport
Podczas ceremonii w Moskwie kibice poznają skład sześciu grup pierwszej fazy światowego czempionatu.

Podczas ceremonii losowania w Moskwie kibice poznają skład sześciu grup pierwszej fazy światowego czempionatu. W każdej z nich znajdą się cztery zespoły. 20. mistrzostwa globu zostaną rozegrane w dziesięciu rosyjskich miastach w dniach 26 sierpnia - 11 września 2022 roku. W turnieju wezmą udział 24 drużyny, w tym reprezentacja Polski, mistrz globu z 2014 i 2018 roku. Transmisja ceremonii losowania fazy grupowej MŚ siatkarzy w Polsacie Sport Extra, Polsacie Box Go i na Polsatsport.pl.

Finały mistrzostw świata siatkarzy 2022 odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września. Najlepsze zespoły świata zagrają w dziesięciu rosyjskich miastach: Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Krasnojarsku, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Jarosławiu, Kemerowie i Ufie. W imprezie wystąpią 24 reprezentacje. Awans bez kwalifikacji miały zagwarantowany dwie – Rosja (gospodarz) i Polska (obrońca tytułu).

 

Zobacz także: Siatkarskie medale rozdane! Kto rządzi na kontynentach?

 

Polacy mieli zagwarantowany udział jako triumfatorzy poprzedniej edycji, a Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej (ze względu na dyskwalifikację tego kraju za doping drużyna nie będzie mogła wystąpić pod szyldem "Rosja") - jako gospodarz.

 

Dziesięć zespołów w obsadzie wyłoniły tegoroczne mistrzostwa kontynentalne - awans uzyskały po dwie czołowe ekipy: Iran i Japonia (Azja), Tunezja i Kamerun (Afryka), Włochy i Słowenia (Europa), Brazylia i Argentyna (Ameryka Płd.) oraz Portoryko i Kanada (Ameryka Północna, Centralna i Karaiby).

 

Stawkę uzupełniło 12 drużyn na podstawie światowego rankingu. Są nimi: Francja, USA, Serbia, Kuba, Holandia, Niemcy, Meksyk, Turcja, Egipt, Katar, Bułgaria i Chiny. Mecz otwarcia zaplanowano w Sankt Petersburgu, a spotkania fazy finałowej w Moskwie. Łącznie turniej zagości w 10 rosyjskich miastach.

 

Pierwsza faza grupowa rozgrywana będzie do 29 sierpnia. W Sankt Petersburgu odbędzie się na tym etapie tylko inauguracyjne spotkanie. Dzień później, 27 sierpnia, ruszy rywalizacja w Moskwie, Ufie, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Kemerowie i Krasnojarsku. W drugim etapie turnieju - od 2 do 4 września - weźmie udział 16 zespołów, które zostaną podzielone na cztery grupy. Przeniosą się do Kaliningradu, Kazania, Sankt Petersburga i Jarosławia. Następnie czołowa "szóstka" rozegra w Moskwie fazę finałową, która potrwa od 7 do 11 września.

 

Transmisja losowania fazy grupowej MŚ siatkarzy 2022 w Polsacie Sport Extra, na Polsatsport.pl i Polsat Box Go w czwartek 30 września od godziny 17.00.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.