Agnieszka Radwańska wróci na kort?! "Otwiera się dla niej pole"

Tenis
fot. PAP
Agnieszka Radwańska

- Są bardzo duże szanse, że w Superlidze zagra Agnieszka Radwańska. W tej lidze będą m.in. gry podwójne kobiet, będzie mikst, więc tutaj jak najbardziej otwiera się dla niej pole - powiedział prezes Polskiego Związku Tenisa Mirosław Skrzypczyński w rozmowie z Interią.

To byłby prawdziwy hit! Agnieszka Radwańska wznowi tenisową karierę? Nawet jeśli miałyby to być tylko występy w grze podwójnej kobiet w jednym z klubów polskiej Superligi, to informacje do których dotarła Interia brzmią wręcz sensacyjnie. Jak się dowiedzieliśmy, jest bardzo prawdopodobne, że była wiceliderka rankingu WTA zagra w przyszłym sezonie w Merze Warszawa. Tym samym 32-letnia, mieszkająca obecnie w stolicy Radwańska wznowiłaby karierę na występy na krajowych kortach po niespełna czterech latach.

 

To jednak nie koniec niespodziewanych informacji do których dotarliśmy. Do gry w Legii Warszawa, która ma być zgłoszona do Superligi, przymierzana jest Iga Świątek, czwarta obecnie rakieta kobiecego tenisa na świecie. To właśnie w klubie z Łazienkowskiej raszynianka zdobywała tenisowe szlify i byłby to jej powrót do Legii z kontraktem na mecze w Superlidze. Polka występowałaby w nich w terminach, które nie będą kolidować z jej grą w tourze WTA.

 

- Są bardzo duże szanse, że w Superlidze zagra Agnieszka Radwańska. W tej lidze będą m.in. gry podwójne kobiet, będzie mikst, więc tutaj jak najbardziej otwiera się dla niej pole. Agnieszka jest mamą, ale podobnie jak Marta Domachowska, która niedawno temu wystąpiła na mistrzostwach Polski, jest aktywna sportowo i tenisowo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jej udział w rozgrywkach podniósłby znacząco prestiż naszego przedsięwzięcia - mówi Mirosław Skrzypczyński.

 

Według naszych informacji, możliwe, że w klubie z warszawskiej Ochoty razem z Agnieszką Radwańską zagra także jej siostra Urszula oraz Marta Domachowska. Całkiem możliwe, że na polskich kortach zobaczymy także m.in. próbującego wrócić do tenisa Jerzego Janowicza.

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

Interia.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.