Arnaud Demare wygrał kolarski klasyk Paryż - Tours

Inne
fot. PAP

Francuz Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał 115. edycję kolarskiego klasyku Paryż - Tours. Na finiszu pokonał rodaka Francka Bonnamoura (B&B Hotels p/b KTM) i Belga Jaspera Stuyvena (Trek-Segafredo). Najlepszy z Polaków Kamil Małecki (Lotto Soudal) był 32.

Przez większość dystansu prowadzili Belg Rune Herregodts, Francuz Julien Duval i Holender Gijs Leemreize, którzy mieli już nawet 7,5 minuty przewagi nad peletonem, ale na niespełna 10 kilometrów przed metą zostali doścignięci.

 

Później szczęścia spróbowali Belgowie Stan Dewulf i Frederik Frison oraz Bonnamour. Frison przestał się liczyć, gdy na ostatnim odcinku szutrowym przebił oponę i wydawało się, że pozostała dwójka rozstrzygnie między sobą kwestię zwycięstwa. Tymczasem tuż przed metą na słynnej Avenue de Grammont w Tours zdołali ich dogonić kontratakujący Demare i Stuyven, a pierwszy z nich okazał się najszybszy na finiszu.

 

Demare jest pierwszym francuskim zwycięzcą tego wyścigu od 2006 roku, kiedy to triumfował obecny dyrektor sportowy zespołu Groupama-FDJ Frederic Guesdon.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.