Joanna Jędrzejczyk wypadła z rankingu UFC. Znamy przyczyny!

Sporty walki
fot. PAP
Joanna Jędrzejczyk została usunięta z rankingu UFC.

Joanna Jędrzejczyk ostatnią walkę w orgaznizacji UFC stoczyła w marcu 2020 roku. Po porażce z Chinką Zhang Weili próżno było jej szukać w oktagonie. Z tego powodu zawodniczka pochodząca z Olsztyna zniknie z rankingu najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie.

Minęło 19 miesięcy, od kiedy "JJ" przegrała przez niejednogłośną decyzję sędziów z Zhang na gali UFC 248. Jak się okazało - pojedynek w T-Mobile Arena w Paradise pod Las Vegas - był ostatnim w dotychczasowej karierze 34-latki.


W poprzednich miesiącach krążyły doniesienia o możliwym starciu z udziałem byłem mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Ostatecznie do walki nie doszło. Powodem takiego stanu rzeczy było brak konkretnych deklaracji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz przed UFC 267: Jestem lepszy od Glovera Teixeiry w każdej płaszczyźnie


Brak późniejszej aktywności Jędrzejczyk w zawodowej karierze ma poskutkować usunięciem zawodniczki ze światowego rankingu popularnej organizacji. O zaistniałej sytuacji poinformował w mediach społecznościowych Mike Bohn.

 

"Z tego co mi powiedziano, usunięcie Joanny Jędrzejczyk z rankingu UFC wynika z braku aktywności. Polka wciąż jest na liście i zostanie przywrócona, gdy wróci do zawodów. Prawdopodobnie dojdzie do tego około marca 2022 r." - napisał dziennikarz na Twitterze.

 

 

Do tej pory Jędrzejczyk miała okazję stoczyć 20 pojedynków w mieszanych sztukach walki. Szesnaście z nich zakończyła zwycięstwem, a w czterech przypadkach lepsze okazywały się jej rywalki.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.