Wilfredo Leon trafi do PlusLigi?! Decyzja niebawem

Siatkówka
fot. Cyfrasport

Wilfredo Leon na co dzień występuje we włoskim Sir Safety Perugia, jednak przyszłość ulubieńca polskich kibiców w obecnym klubie nie jest pewna. Miały miejsce spotkania pomiędzy zawodnikiem a przedstawicielami klubu. Sam zainteresowany ma podjąć decyzję najwcześniej za trzy miesiące. Wielu kibiców widziałoby naszego reprezentanta w PlusLidze.

Nie wiadomo, czy można mówić o dobrym początku sezonu Perugii. W lidze drużynie Leona powodzi się dobrze, jednak zawód w Superpucharze Włoch był czymś bardzo niespodziewanym. Przegrana do zera z Trentino w półfinale przekreśliła szanse na zdobycie prestiżowego trofeum. Teraz przyszłość Leona w aktualnym klubie stoi pod znakiem zapytania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikt nas nie traktuje poważnie. Męska siatkówka to zupełnie coś innego

 

Jeszcze przed meczem w Superpucharze Włoch polski siatkarz odbywał rozmowy z właścicielem klubu. Wiadomo też, że zawodnik miał w ostatnich dniach przeprowadzić spotkanie z przedstawicielami klubu już w towarzystwie swoich agentów. 

 

- Forma Wilfredo Leona wygląda bardzo dobrze. Wrócił do Perugii podekscytowany, zdeterminowany i będzie naszym nowym kapitanem. Mogę zdradzić także, że rozmawialiśmy o przyszłości, ale nie powiem, o czym dokładnie - mówił cytowany w rozmowie przez Sport.pl Gino Sirci, właściciel zespołu z Perugii.

 

Te wszystkie wydarzenia mogą oznaczać wiele rzeczy, jednak brak konkretnych deklaracji Sirciego może działać na wyobraźnię. Prezes Sir Safety z pewnością chciałby zatrzymać u siebie naszego przyjmującego. Jednak Leon podobno nie narzeka na brak propozycji i to sprawia, że nie możemy być pewnymi jego przyszłości.

 

- Prezes Gino Sirci potwierdził, że chciałby, że Wilfredo został w klubie. Leon powiedział, że jest otwarty, ale decyzję podejmie najwcześniej za trzy miesiące. To dotyczy zarówno Perugii, jak i pojawiających się propozycji z Rosji - powiedział dla Sport.pl agent Leona Andrzej Grzyb.

 

W środowiskach kibiców, jak i ekspertów panuje przekonanie, że jeśli Perugii nie uda się zdobyć żadnych trofeów to będzie to koniec współpracy Leona z włoskim klubem. Sam zawodnik zapewnia, że jest głodny kolejnych sukcesów, więc możemy sobie wyobrazić, że nie boi się zmian, które miałyby mu ten sukces zagwarantować. W tej chwili kontrakt Polaka z drużyna SuperLegi jest ważny do końca sezonu. Zapewne im bliżej będziemy zakończenia tej kampanii, będziemy poznawać więcej szczegółów na ten temat. Czy to odpowiedni moment, aby któryś z klubów PlusLigi spróbował zakontraktować Leona?

MP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.