Jan Habdas zachwyca. Czy to następca Kamila Stocha?

Zimowe
fot. Cyfrasport
Jan Habdas zajął szóste miejsce podczas mistrzostw Polski w skokach narciarskich na igelicie

Jan Habdas bardzo dobrze zaprezentował się podczas mistrzostw Polski w skokach narciarskich na igelicie, które odbyły się na Średniej Krokwi w Zakopanem. Czy 17-latek zostanie następcą Adama Małysza i Kamila Stocha?

Habdas rywalizację w Zakopanem rozpoczął od ustalenia nowego rekordu obiektu, skacząc w pierwszej serii 106,5 m. W drugiej odsłonie poszybował trzy metry bliżej. Dobra forma nie przyniosła mu jednak medalu. W ostatecznej klasyfikacji zajął szóste miejsce. Mimo tego 17-latek otrzymał wiele pochwał od ikon związanych ze skokami narciarskimi. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Konflikt dyrektora reprezentacji skoczków z federacją zażegnany

 

- Dynamika, jaką ma Habdas pozwala wiązać z nim nadzieje na przyszłość. Musi być jednak dobrze prowadzony - powiedział cytowany przez portal "sport.onet.pl" Małysz. 

 

- Widziałem Jasia na skoczni i ten chłopak nie powinien umieć tego, co już potrafi. On po prostu ma to w sobie i dlatego umie tak skakać, a nie dlatego, że się nauczył - stwierdził w rozmowie z Onet Sport Apoloniusz Tajner.

 

Habdas ma już na swoim koncie spore osiągnięcie. W 2015 roku wygrał FIS Schueler Grand Prix w Ruhpolding. Możliwe, że w nadchodzącym sezonie młody skoczek dostanie szanse udziału w Pucharze Świata.

AA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.