Radomiak Radom - Górnik Zabrze. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna
PRZEJDŹ DO RELACJI NA ŻYWO

„Skuteczność to jakość, a jakości nie wypracowuje się w tydzień czy miesiąc” – powiedział trener piłkarzy Górnika Zabrze Jan Urban przed sobotnim wyjazdowym meczem ekstraklasy z Radomiakiem. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Oba zespoły zmierzyły się 22 września w Zabrzu w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Wtedy zespół trenera Urbana wygrał 2:0.

 

„Czeka nas duże wyzwanie, bo Radomiak nie przegrał w tym sezonie na własnym boisku, ale możemy spokojnie temu podołać. Cieszy mnie, że kreujemy wiele sytuacji podbramkowych. Jesteśmy pod tym względem w czołówce, szkoda, że tak mało z nich wykorzystujemy. Wierzę, że oprócz Jesusa Jimeneza pokażą się inni zawodnicy i dołożą cegiełkę do strzelonych bramek. Musimy pracować nad tym i nad wieloma innymi aspektami” – stwierdził szkoleniowiec.

 

Górnik w ostatnim meczu zremisował u siebie bezbramkowo z Zagłębiem Lubin. Podczas tego meczu miejscowi kibice powstrzymali się od dopingu w związku z ogłoszonym bojkotem. Jego powód nie jest jasny.

 

Mecz został na chwilę przerwany przez jednego z widzów, który wbiegł na murawę. Sympatycy zabrzańskiego klubu domagali się odejścia zarządu i koordynatora pionu sportowego Artura Płatka. Trzy dni później ten ostatni stracił pracę.

 

Pytany o „zawirowania” wokół Górnika Urban odpowiedział, że takie rzeczy dzieją się też gdzie indziej.

 

„Najważniejsze jest to, żeby wszystko szybko się wyjaśniło, żebyśmy wrócili do normalności. Bo mecze w Zabrzu to jest święto. Razem możemy wyprowadzić Górnika dużo wyżej niż jesteśmy, wydaje mi się, że wszystkim, którzy kochają klub powinno na tym zależeć” – powiedział szkoleniowiec.

 

Górnik wygrał dotąd cztery z 12 meczów ligowych i zajmuje 13. miejsce w tabeli z 15 punktami. Radomiak jest szósty, mając 19 punktów zdobytych w 13 spotkaniach.

 

Sobotni mecz Radomiak - Górnik rozpocznie się o godz. 15. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.