PKO BP Ekstraklasa: Wisła Kraków - Cracovia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna
PRZEJDŹ DO RELACJI NA ŻYWO

"Tym meczem żyje cały Kraków, to może być ciekawe widowisko" – powiedział trener piłkarzy Cracovii Michał Probierz przed spotkaniem 14. kolejki ekstraklasy z Wisłą Kraków, które rozegrane zostanie w niedzielę. Relacja i wynik na żywo z meczu Wisła Kraków - Cracovia od 20:00 na Polsatsport.pl.

Według obliczeń statystyków będą to 202. Wielkie Derby Krakowa, a dla Probierza dziesiąte w roli trenera. Żaden szkoleniowiec nie może się z nim równać pod tym względem.

Zobacz także: Czy rodzice mogą mieć zły wpływ na rozwój młodych piłkarzy?

 

"Te mecze zawsze budzą emocje. Żyje nimi cały Kraków. W Wiśle przez te pięć lat było tyle zmian, że ciężko je zliczyć. Nie wiem czy z jakimś trenerem spotkałem się w derbach trzy razy. Adriana Gulę znam bardzo dobrze, to fajny trener i człowiek. Mieliśmy kilka razy okazję porozmawiać w Żylinie" – przyznał Probierz, którego bilans derbowy nie jest imponujący, gdyż poniósł pięć porażek, dwa razy remisował i tylko dwukrotnie wygrywał, przy czym raz jako szkoleniowiec "Białej Gwiazdy".

 

Probierz w pierwszych sezonach pracy w Cracovii lubił podgrzewać atmosferę. Teraz podchodzi do tego znacznie spokojniej.

 

"Zmieniłem się, bo między krytyką, a kopaniem jest kolosalna różnica. U nas gdy ktoś powie, że chce o coś walczyć, jest mu to wypominane, twierdzi się, że jest oszołomem. Gdy ja skakałem przy linii bocznej - mówili, że wariat, a gdy ktoś tak robił za granicą - chwalono, że fenomenalnie gra z drużyną. Kiedyś powiedziałem, że po czterdziestce coraz więcej ludzi może mnie pocałować gdzieś. Teraz mam 49 lat i to jest dalej aktualne" – stwierdził.

 

Do niedzielnego starcia w roli faworyta przystąpi Cracovia, która wprawdzie przegrała w poprzedniej kolejce z Radomiakiem 1:2 po golu straconym w ostatniej akcji, ale wcześniej notowała serię ośmiu kolejnych spotkań bez porażki. Natomiast Wisła prezentuje bardzo słabą formę – w sześciu poprzednich meczach odniosła jedno zwycięstwo i poniosła pięć porażek, uzyskując zawstydzający bilans bramkowy – 1:14.

 

Probierz nie kryje optymizmu przed niedzielną konfrontacją i zapewnia, że jego zespół będzie bardzo dobrze przygotowany.

 

"Pracowaliśmy normalnie przez cały tydzień. Skupialiśmy się na tym, co szwankowało, czyli ostatnim podaniu oraz na przejściu do fazy defensywnej i ofensywnej. Czeka nas na pewno bardzo dużo walki przez 90 minut plus to, co doliczy sędzia. Każdy będzie chciał przechylić szalę na swoją stronę. Jesteśmy dobrze przygotowani mentalnie, mimo ostatniej porażki. W derbach dużo dzieje się przed samym meczem, bo gdy wychodzi się na rozgrzewkę już jest pełny stadion. Dużą rolę odegra sędzia, ważne, aby nie uległ presji trybun" – podkreślił.

 

Szkoleniowiec "Pasów" ujawnił, że tylko Thiago, który przechodzi rehabilitację zerwanych więzadeł kolana, na sto procent nie będzie gotowy do gry. - Pozostałych piłkarzy staramy się postawić na nogi - dodał.

 

Ostatnio z powodu urazów nie mógł on skorzystać m.in. z Michala Siplaka, Marcosa Alvareza i Filipa Balaja.

 

Cracovia zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Wisła jest czternasta i zgromadziła trzy "oczka" mniej. Dwie ostatnie "Święte Wojny" kończyły się remisami 1:1 i 0:0.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Wisła Kraków - Cracovia od 20:00 na Polsatsport.pl.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.