PŚ w skokach - Niżny Tagił 21.11. Relacja i wyniki na żywo

Zimowe
fot. PAP/EPA

W niedzielę o godzinie 16.00 rozpocznie się drugi indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Zmagania wieńczące inauguracyjny weekend w Rosji poprzedzą kwalifikacje (14.30). Polacy na razie nie mają wielu powodów do zadowolenia. Relacja i wyniki zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile na żywo na Polsatsport.pl.

W sobotę tylko dwóch biało-czerwonych zdołało awansować do drugiej serii. Ostatecznie Kamil Stoch zajął piąte, a Dawid Kubacki 13. miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch najlepszy z Polaków w sobotnim konkursie w Niżnym Tagile

 

Wygrał Niemiec Karl Geiger, a na kolejnych pozycjach uplasowali się Japończyk Ryoyu Kobayashi oraz broniący Kryształowej Kuli Norweg Halvor Egner Granerud.

 

W niedzielę polscy kibice największe nadzieje mogą wiązać ze Stochem, któremu nie wyszedł pierwszy konkursowy skok. Zwycięzca piątkowych kwalifikacji na półmetku był 20., ale później poprawił się aż o 15 lokat.

 

W Rosji rozpoczęła się 43. edycja PŚ w skokach, a Niżny Tagił jest 11. lokalizacją inauguracyjnych zawodów. Przez poprzednie cztery lata cykl rozpoczynał się w Wiśle.

 

Skocznia Aist (Bocian) w pucharowym kalendarzu pojawiła się dopiero w 2014 roku. Łącznie odbyło się tam 13 konkursów indywidualnych, a z Polaków na podium udało się stanąć tylko Piotrowi Żyle - trzy lata temu zajął drugie i trzecie miejsce. 

 

Relacja i wyniki na żywo zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile na Polsatsport.pl. Początek o 16:00. 

MP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.