PŚ w biegach: Iivo Niskanen lepszy od koalicji rosyjsko-norweskiej

Zimowe
fot. PAP/EPA
Reprezentant gospodarzy Iivo Niskanen wygrał w fińskiej Ruce bieg narciarskiego Pucharu Świata na 15 km techniką klasyczną.

Reprezentant gospodarzy Iivo Niskanen wygrał w fińskiej Ruce bieg narciarskiego Pucharu Świata na 15 km techniką klasyczną. Pozostałe miejsca w czołowej dziesiątce zajęli Rosjanie i Norwegowie. Najlepszy z Polaków - Dominik Bury - zajął 46. lokatę.

W pierwszej dystansowej konkurencji rozpoczętej w piątek edycji 2021/22 PŚ dominowali narciarze z Rosji i Norwegii, ale pogodził ich Niskanen, który już po raz czwarty wygrał bieg na tym dystansie w Ruce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Triumf Austrii w sztafecie podczas PŚ w saneczkarstwie. Polacy nie ukończyli rywalizacji

 

Mistrz olimpijski z Pjongczangu na 50 km uzyskał czas 33.08,6 i wyprzedził o 8,3 s Rosjanina Aleksieja Czerwotkina oraz o 14,1 s jego rodaka Aleksandra Bolszunowa, najlepszego biegacza dwóch poprzednich sezonów.

 

Bury stracił do triumfatora 2.11,1. Michał Skowron był wolniejszy od Niskanena o 4.04,4, co pozwoliło mu zająć 84. pozycję, a tuż za nim sklasyfikowano Mateusza Haratyka - strata 4.06,4. Do mety dobiegło 91 zawodników.

 

W piątek w Ruce rozegrano sprint, który zakończył się zwycięstwem Rosjanina Aleksandra Terentiewa. W niedzielę biegaczy czeka rywalizacja na 15 km "łyżwą" na dochodzenie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.